וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

העליון הורה לגלעד שרון למסור המסמכים

רויטרס

29.3.2004 / 10:16

הפסיקה אמורה לאפשר לרשויות אכיפת החוק לסיים את החקירה בפרשת סיריל קרן וחברות הקש, הנוגעות גם לראש הממשלה. שרון יוכל לפנות שוב לביהמ"ש השלום, אם לא יצליח להמציא מסמך כלשהו

בית המשפט העליון הורה הבוקר לגלעד שרון למסור לידי המשטרה את כל המסמכים והקלטות שיש בידיו הנוגעים לפרשת סיריל קרן וחברות הקש. בכך דחה בית המשפט את ערעורו של גלעד שרון וחייבו למלא את הצווים בעניין שהוציא בית משפט השלום.

כתב "הארץ", יובל יועז, מוסיף:

בפסק הדין שכתב השופט תיאודור אור בהסכמת ארבעת השופטים הנוספים בהרכב, נאמר כי "ההליכים בפרשת המסמכים נמשכים יותר משמונה חודשים. את התמשכות ההליכים ניתן להסביר באפן חלקי בכך שהפרשה העלתה שאלות מהותיות שבית המשפט העליון נדרש אליהם. דומה שכעת הגיעה השעה לסיים את הדיון בפרשה ולמלא אחר הצווים".

השופטים קבעו, כי אם יסתבר לגלעד שרון כי נבצר ממנו חרף כל המאמצים להמציא מסמך כלשהו הוא יהיה רשאי לפנות לבית משפט השלום, ולנסות לשכנעו לשחררו מהחובה להמציא את המסמך".

עורך דינו של שרון, מיכה פטמן, אמר כי גלעד שרון יכבד את ההחלטה. "גלעד לא ימסור את המסמכים היום", אמר, "ההחלטה מתייחסת למסמכים שבידי צד שלישי, נכין רשימה של המסמכים ונעשה כל מאמץ להשיגם".

פסיקת העליון אמורה להביא לסיומה את הפרשייה המשפטית המתנהלת זה יותר משמונה חודשים, ולרשויות אכיפת החוק יתאפשר לסיים את החקירה בפרשות הפתוחות הנוגעות גם לראש הממשלה, אריאל שרון.

בדיון שהתקיים לפני שבועיים ביקשו השופטים תיאודור אור, אליהו מצא, מישאל חשין, דורית בייניש ואדמונד לוי, להבין כיצד בדיוק עומדים סניגוריו של שרון על עמדתם - שעל אף שהמדינה הציגה לשרון צו הצגת מסמכים, ועל אף שהמדינה לא באה על סיפוקה מבחינת המסמכים שקיבלה - ממשיכים הפרקליטים לטעון שהצו בוצע במלואו.

"אי אפשר לעשות צחוק מהצו", אמר השופט אור, והגדיר את התנהגות גלעד שרון וסניגוריו בפרשת המסמכים בהם דן בית המשפט כ"התחכמות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully