וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גילת לוויינים תנפיק 3 מיליון מניות

שירלי יום-טוב

26.3.2004 / 15:43

גילת הגישה היום תשקיף מדף לרשות לניירות ערך. לחברה כיום כ-22.2 מיליון מניות מונפקות ושווי השוק שלה מסתכם ב-194 מיליון דולר

גם חברת גילת לוויינים גילת לוויינים החליטה, כך נראה, לנצל את המומנטום החיובי בכל הקשור לגיוסי הון בוול סטריט, והגישה היום תשקיף מדף לרשות ניירות ערך האמריקאית. גילת, שמנייתה זינקה בכ-80% מתחילת השנה, ציינה בתשקיף המדף כי היא מתכוונת לגייס הון באמצעות הנפקת 3 מיליון מניות, ששוויין הנוכחי מסתכם בכ-26 מיליון דולר, בהתאם למחיר הנעילה של המניה אמש - 8.75 דולרים.

גילת ציינה כי היא מתכוונת לעשות שימוש בהון שיגויס למטרות כלליות שעשויות לכלול החזר חובות, רכישת חברות ולמטרות הון חוזר. בנוסף ציינה החברה בתשקיף כי היא עשויה לצאת לגיוסי הון נוספים, בהתחשב במצב בשוק ובצרכיה הפיננסיים.

גילת סיימה את שנת 2003 עם 96.8 מיליון דולר בקופה, מהם 51.8 מיליון דולר במזומן והשאר בפקדונות, ניירות ערך סחירים ופקדונות מוגבלים (המשמשים כערבות לביצוע ההסכמים עלייה חתומה גילת עם חלק מהלקוחות), כאשר צד התחייבויות במאזן החברה כולל בין היתר הלוואות לטווח ארוך בהיקף של 116 מיליון דולר.

הסדר החוב אליו הגיעה החברה עם בעלי החוב שלה, וצעד נוסף שכלל המרת חלק מהחוב למניות החברה, תרם לכך שההון העצמי של גילת הסתכם בסוף 2003 ב-76.4 מיליון דולר בהשוואה לגירעון בהון העצמי בגובה 7.4 מיליון דולר בסיום הרבעון השלישי של 2003. לחברה יש כיום כ-22.2 מיליון מניות מונפקות, ושווי השוק שלה מסתכם ב-194 מיליון דולר.

ההנפקה הצפויה מתרחשת על רקע העובדה שגילת עדיין מפסידה כסף ואינה מייצרת רווחים כבר שנים ארוכות. אם לא מכלילים את רווחי ההון של החברה מההסדרים עם בעלי החוב, הרי שגילת הפסידה ב-2003 100.6 מיליון דולר. אם מצרפים הפסד זה לאלו של השנים הקודמות, הרי שהחברה הפסידה במהלך 3 השנים האחרונות סכום עתק של לא פחות מ-878 מיליון דולר.

מניית גילת מרכזת עניין רב בשבועות האחרונים, על רקע מכירות בעלי עניין מחד, והודעה על חוזים חדשים והרחבת הסכמי ההפצה מאידך. איש העסקים אליעזר פישמן, שהפך לבעל מניות גדול בחברה לאחר הסדר הנושים, מכר במהלך השבועיים האחרונים כ-6.5% ממניותיה של גילת בתמורה הנאמדת ב-12-14 מיליון דולר, כך שעתה נותרו בידיו כ-10% ממניותיה של החברה.

בשבועיים האחרונים מימש גם בנק דיסקונט חבילת מניות גילת בתמורה של כ-11-12 מיליון דולר, כך ששיעור החזקתו בחברה צומצם לכ-3% בלבד. בנק הפועלים נותר בעל המניות הגדול ביותר בגילת עם החזקה של כ-14.9% מהון מניותיה.

בשעה זו לא ניתן להשיג פרטים נוספים מהנהלת גילת לגבי ההנפקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully