וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: גילת איבדה 7% בשל כוונתה לצאת להנפקה

שירלי יום-טוב

26.3.2004 / 23:03

גילת הגישה תשקיף מדף להנפקת 3 מיליון מניות. אודיוקודס נעלה יומיים רצופים של עליות בהם הוסיפה 12%. טקנומטיקס עלתה ב-7.5% ביומיים. נאסד"ק הוסיף השבוע 1%

לאחר שבועיים של מסחר תנודתי ועצבנות רבה בזירת המסחר, התנהל יום המסחר האחרון לשבוע באופן רגוע למדי, עם עליות במדדים לאורך רובו. אולם תפנית נרשמה בחצי השעה האחרונה של המסחר, והנאסד"ק והדאו עברו לירידה, ונעלו לבסוף את המסחר בטריטוריה שלילית. מדד מניות הטכנולוגיה איבד 0.4% לרמה של 1,960 נקודות, לאחר יומיים של עליות נאות, ודאו ג'ונס ירד ב-0.1%. בסיכום שבועי הוסיף הנאסד"ק 1% והדאו איבד 0.2%.

נתוני המקרו שבו לרכז עניין בימים האחרונים לאחר שהאירועים הפוליטיים-בטחוניים בשבועיים האחרונים הסיטו את מרכז תשומת הלב של המשקיעים מהכלכלה האמריקאית. היום הגיעו נתוני מדד סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן לחודש מארס, שהצביעו על רמה של 95.8 הגבוהה מזו לה ציפו הכלכלנים - 93.5 נקודות.

העליות בימים האחרונים הביאו את האנליסטים בוול סטריט להתחבט בשאלה האם מדובר בתחילתה של מגמה חיובית, או שמא בעלייה זמנית. "ייתכן שמדובר רק במהלך שנועד לכסות את פוזיציית השורט של חלק מהמשקיעים, ולאו דווקא בשלב נוסף של תנועה כלפי מעלה", צוטט אנליסט באתר של ה-CNN.

בין הישראליות, הוסיפה מניית גילת לרכז עניין, בהמשך לשבועיים סוערים של תנודתיות גבוהה במניה. גילת הפתיעה היום והגישה לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) תשקיף מדף להנפקת 3 מיליון מניות ששוויין מסתכם בכ-26 מיליון דולר, בהתאם למחיר הנעילה של המניה אמש - 8.75 דולרים.

יחד עם זאת, עד שתחליט החברה לממש את תשקיף המדף, עשוי סכום הגיוס לרדת, לאחר שהמשקיעים של גילת שלחו את המניה לירידה של 7.2% למחיר של 8.1 דולרים במחזור גבוה.

גילת זינקה מתחילת השנה בכ-80% תוך עלייה משמעותית במחזורי המסחר שמרכזת המניה. ההנפקה הצפויה מתרחשת על רקע העובדה שגילת עדיין מפסידה כסף ואינה מייצרת רווחים כבר שנים ארוכות. אם לא מכלילים את רווחי ההון של החברה מההסדרים עם בעלי החוב, הרי שגילת הפסידה ב-2003 100.6 מיליון דולר. אם מצרפים הפסד זה לאלו של השנים הקודמות, הרי שהחברה הפסידה במהלך 3 השנים האחרונות סכום עתק של לא פחות מ-878 מיליון דולר. שווי השוק של גילת מסתכם בכ-180 מיליון דולר ולחברה היו בסיום השנה שעברה 96.8 מיליון דולר בקופה, מהם 51.8 מיליון דולר במזומן.

חברת קריקס פירסמה אתמול לאחר המסחר את תוצאות הרבעון הרביעי, שהצליחו להביא לעלייה של כ-4.8% במניה למחיר של 14.1 דולר. חברת גילוי התרופות, שעדיין לא רושמת הכנסות, הפסידה ברבעון המסכם את 2003 2.3 מיליון דולר או 10 סנט למניה, לעומת הפסד של 2.8 מיליון דולר ברבעון המקביל, הודות לירידה של כ-800 אלף דולר בהוצאות המו"פ שלה. יחד עם זאת מדובר בהפסד גבוה יותר מזה של הרבעון הקודם - 1.5 מיליון דולר.

לקריקס יש כיום כ-31.4 מיליון דולר בקופה, בהכללת 14.1 מיליון דולר שגייסה בנובמבר האחרון, כך שקצב שריפת המזומנים עמד על 2.4 מיליון דולר ברבעון הרביעי, לעומת 1.3 מיליון דולר ברבעון הקודם.

חברת אקוויטי 1 שבשליטת גזית גלוב דיווחה על השלמת גיוס של 200 מיליון דולר באמצעות איגרות חוב, לפירעון במארס 2009. הריבית על האג"ח עומדת על 3.875% - מרווח של 1.25% בהשוואה לתשואת האג"ח של ממשלת ארה"ב לתקופה זו. איגרות חוב אלה דורגו על ידי סוכנויות דירוג האשראי סטנדרט אנד פור'ס ומודי'ס בדירוגים BBB ו-Baa3 בהתאמה. מניית אקוויטי 1 איבדה במסחר הערב 1.3% למחיר של 19 דולר המשקף לחברת הנדל"ן המניב שווי שוק של כ-1.3 מיליארד דולר. מתחילת השנה הניבה המניה תשואה של 14%. את שבוע המסחר הראשון שלה בבורסת הנאסד"ק נעלה מניית בנק סיגניצ'ר בעלייה של 0.2% למחיר של 19.4 דולר כך שמדובר בסיום מוצלח למדי של ארבעת ימי המסחר הראשונים של המניה, בהם היא זינקה ב-25%. בנק סיגניצ'ר, מקבוצת הפועלים, גייס בתחילת השבוע 83 מיליון דולר, לפי שווי של 394 מיליון דולר, שעלה כעת לכחצי מיליארד דולר.

מניית אודיוקודס בלטה בעלייה של 3.8% למחיר של 11.8 דולר, כך שנעלה יומיים רצופים של עליות בהם הוסיפה 12%. התחזית המעודדת של יו"ר טקנומטיקס, הראל בית און, במפגש משקיעים השבוע, עודדה גם את המניה, שהשלימה אף היא יומיים של עליות בהם הוסיפה 7.5% למחיר של 13.4 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully