וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חיילי ארה"ב יעברו "אימונים" בתרבות העיראקית

24.3.2004 / 12:46

בארה"ב הבינו שהתקשורת עם האוכלוסייה העיראקית חשובה לא פחות מכוחו של הנשק. החיילים שיצאו בקרוב למדינה עוברים גם "אימוני תרבות", הכוללים סימולציות בהשתתפות עיראקיים "אמיתיים"

החיילים האמריקאים שעומדים לצאת בקרוב לעיראק, עוברים הכנות ממושכות בבסיס האימונים הגדול בפורט פולק בלואיזיאנה. אלא שהניסיון שנצבר בשניים עשר חודשי הלחימה הבהיר לצבא ארה"ב שאין די בתרגול הסתערות בשטח בנוי, או מיומנות בטיפול בהתקוממות אלימה. ההתמודדות היומיומית מול אוכלוסייה אזרחית חייב את הצבא לשנות את הגישה, ולהקנות לחיילים גם את היכולת להתקדם בשדה המוקשים שמציבות התרבות והשפה העיראקיות, הזרות כל כך לאמריקאים.

רשת בי.בי.סי מדווחת כי כדי להפוך את האימונים למציאותיים ככל האפשר, גייס צבא ארה"ב מספר רב של עיראקים המתגוררים כיום באמריקה. החיילים התבקשו לתפקד בתרחיש שאינו דמיוני כלל, לפיו הם פועלים בתוך בתיו של כפר עיראקי, שאת תפקיד תושביו מילאו ה"שחקנים" העיראקים-אמריקאים. "הלוחמים קיבלו את ההזדמנות לראות איך זה עובד באמת, וללמוד מהטעויות – ולא בעיראק. אנו נמצאים כאן כדי להציג את המנהגים שלנו לחיילים, כדי שלא יופתעו בזמן אמת", אמרה תורה חמיד, אחת מהמגוייסות העיראקיות, והוסיפה: "אנו מקווים לסייע בכך לשני הצדדים".

במהלך התרגיל למדו החיילים, למשל, כי אפילו הושטת יד לעזרה לאישה עיראקית פצועה, עלולה לגרום לתקרית דיפלומטית. "ותיקי עיראק", הלוחמים שכבר בילו תקופה מסויימת במדינה, אומרים כי חבריהם, שזוכים לעבור את ההכשרה, הם בני מזל: "אנחנו נזרקנו למלחמה לפני שהיתה לנו ההזדמנות להיחשף לכל המידע הזה", אמר רב"ט תומס לייטל, "ויכולנו לעשות בו שימוש חשוב".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully