וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כמחצית מהירדניות סובלות מהתעללות בבית

15.3.2004 / 11:52

דו"ח של האו"ם קובע כי 42% מהנשים בירדן סובלות מהתעללות פיזית מצד בני משפחתן. אחוז גבוה אף יותר סובלות מניצול מיני ואלימות מילולית

דו"ח חדש שמפרסם האו"ם קובע כי 42% מהנשים בירדן סובלות מהתעללות פיזית מצד בני משפחתן. אחוז גבוה אף יותר מהנשים סובלות מניצול מיני ואלימות מילולית מקרוביהן. הדו"ח מציין כי זאת הפעם הראשונה שהאלימות בתוך המשפחה במדינה נבחנת בצורה סטטיסטית.

הדו"ח גם בחן מהי מידת המעורבות של הירדניות בכלכלה והפוליטיקה במדינה. השגרירה של רצון-טוב של האו"ם בירדן, הנסיכה בסמה בינט טלאל, אמרה לבי.בי.סי כי הנשים בירדן התקדמו בצורה רצינית, אך עדיין נחוצה עבודה רבה כדי לשלב אותן בחברה וכדי להגן עליהן. לדבריה, האלימות נגד נשים היא נושא שלא זכה עד כה לטיפול הראוי, הן מצד הממשלה והן מצד ארגונים ציבוריים אחרים. "עלינו לבחון את הנושא בזה בצורה הרצינית ביותר כדי שנשים אלה יזכו ביותר תמיכה ושירותים טובים יותר", אמרה.

למרות שיותר ויותר נשים משתלבות בשוק העבודה בירדן, חלקן מדווחות כי הן סובלות מאפלייה במקומות העבודה, וכי הן חסרות את הכישורים הנדרשים כדי להתחרות בגברים. שיעור האבטלה בקרב הנשים במדינה עומד על 22%.

המחקר מעלה עוד כי יותר ויותר נשים מתכוונות לרוץ לפרלמנט הירדני מאשר בעבר. טלאל אמרה כי על הירדניות להשתלב תפקידים בפוליטיקה המוניציפאלית, כדי לצבור את הניסיון הדרוש להצרף להנהגה הלאומית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully