וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

57% מהישראלים מצדיקים אלימות נגד נשים

12.3.2004 / 9:17

סקר שנערך עבור "ידיעות אחרונות" מגלה כי רק 17% מהעולים מאמינים שהאישה אינה אשמה אף פעם באלימות נגדה. 59% מאמינים ששרת אוצר היתה מתכננת תקציב מדינה צודק יותר

57% מהציבור מאמינים כי בחלק מן המקרים, האלימות כנגד נשים מוצדקת. "ידיעות אחרונות" מדווח כי סקר שערך מכון דחף, מעלה כי למרות השינוי לטובה במודעות למעמד האישה ולשוויון בין המינים, רוב הציבור הישראלי עדיין משלים עם אלימות נגד נשים, ולעיתים אף מצדיק אותה. בקרב העולים התמונה חמורה אפילו יותר: 17% בלבד חושבים שהאישה אינה אשמה אף פעם באלימות שהופעלה נגדה. 24% מהעולים העדיפו לא לענות על שאלה זו.

מן הסקר עולה תמונה מעודדת יותר בתחום השוויון במשפחה. 46% מהציבור, נשים וגברים, הצהירו על שוויון בנושא זה. 21% בלבד סבורים שנשים עובדות הן אמהות פחות טובות, בעוד ש-25% מהנשים דווקא האמינו בכך.

55% מהנשאלים מאמינים שהדרך הטובה ביותר לפעול לקידום נשים בעבודה היא להתמקד בשוויון בתפקידים הבכירים, ופחות בתפקידים הזוטרים.

46% מהנשים מאמין שהמעצור העיקרי לקידום נשים בפוליטיקה, הוא הגברים. 39% מהנשים חושבות שהסיבה טמונה בכך שנשים אינן מעזות להתמודד. 59% תופשים את הנשים בנושאות הדגל החברתי ו-52% סבורים כי לו היתה אישה אחראית על תקציב המדינה, היו המשאבים מחולקים באופן צודק יותר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully