וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חדשות 10: נתניהו ומשפחתו העסיקו זרים שלא כחוק

5.3.2004 / 0:01

לפי העדויות, בשנים האחרונות הועסקו בביתו של השר, ובבית הוריה של אשתו לפחות 5 עובדות. חלקן הועסקו ללא רישיון, ודרכונה של אחת אף נלקח בידי שרה נתניהו, בניגוד לחוק

תחקיר חדשות 10 גילה אתמול בערב כי שר האוצר, בנימין נתניהו, ובני משפחתו העסיקו עובדים זרים, לכאורה בניגוד לחוק. לפי העדויות, בשנים האחרונות הועסקו לפחות חמש עובדות זרות בביתם של בנימין ושרה נתניהו ובביתם של הוריה הקשישים של שרה נתניהו.

פירוט המקרים:

אינגריד קרטש, עובדת זרה מרומניה, עבדה בבית משפחת נתניהו במהלך ספטמבר 2000. ע"פ עדויות שונות, היא עבדה שלא ברישיון. אחרי קרטש, הועסקה בבית משפחת נתניהו עובדת זרה נוספת, אף היא מרומניה.

מספטמבר 2002 ועד מאי 2003 עבדה בבית הוריה של שרה נתניהו אוולין הירונימו, עובדת זרה מהפליפינים. אוולין הועסקה בלי שהוסדרה עבודתה, כפי שמחייב החוק. שכרה הסתכם בכ-3,000 שקלים בחודש. מיד אחריה החלה לעבוד שם מילי ולנטין, אף היא מהפליפינים. גם מילי עבדה ללא היתר. במהלך עבודתה, נלקח דרכונה ע"י שרה נתניהו והועבר לידי עוזרתו האישית של שר האוצר, ציפי נבון. גם מילי השתכרה כ- 3,000 שקלים.

לאחר סיום עבודתה של מילי ולנטין בנובמבר 2003, החלה לעבוד אצל הוריה של שרה נתניהו לאה ברבוסה, גם מהפליפינים, וזאת עד סוף פברואר 2004.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי נתניהו הדגיש תמיד שמדיניותו להחליף עובדים זרים בישראלים אינה חלה על עובדים סיעודיים. בעניין הדרכון הזר נמסר, כי זה הועבר לעוזרתו האישית לטיפול פרוצדורלי שהתעכב בגלל השביתה במשרד הפנים.

באשר להוריה של שרה נתניהו, נמסר כי תנאי ההעסקה של העובדות הזרות שעבדו שם נקבעו ע"י סוכנות התיווך לעובדים זרים והיו מעל לשכר המינימום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully