וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וושינגטון ממליצה לשקול נוסעים לפני הטיסה

27.2.2004 / 11:43

חקירת תאונת מטוס גילתה כי אומדן לקוי של משקל הנוסעים ומטענם גרם להתרסקות. בדיקה קבעה כי הנוסעים שוקלים יותר מאמות המידה הקיימות. טייס: לא נראה לי שזה יתקבל באהדה

רשות בטיחות התחבורה האמריקאית ממליצה כי חברות התעופה ידרשו מדי פעם בפעם מנוסעים המעוניינים לטוס להישקל בטרם העליה למטוס. ההמלצה התקבלה בעקבות חקירת נסיבות התרסקותו של מטוס בנמל תעופה בצפון קליפורניה בשנה שעברה.

בסוכנות איי.פי דווח כי מהחקירה עלה שאחת הסיבות לתאונה היתה אומדן לקוי של משקל הנוסעים והמטען. עקב הטעות לא ידעו הטייסים שחלקו האחורי של המטוס כבד בהרבה מכפי ששיערו. בתאונה ניספו כל 21 נוסעי המטוס.

בעקבות הממצאים הודיעה רשות התעופה האמריקאית ל-15 חברות תעופה כי הם מחויבות מעתה לשקול אחוז מסוים מנוסעיהן, כדי לקבוע האם הערכת המשקל בה נעזרו עד כה מדויקת. אמת המידה הנוכחית קובעת כי נוסע מבוגר שוקל בממוצע כ-84 קילוגרם. תיק הנשלח לבטן המטוס אמור לשקול כ-11 ק"ג.

הבדיקה הוכיחה כי הנוסעים ומטענם כבדים יותר מאמות המידה שהיו נהוגות. רשות התעופה הוציאה כבר עדכון מהיר לפיו החברות צריכות להוסיף כ-4.5 ק"ג לאדם וכ-2.2 ק"ג למזוודה. רשות הבטיחות בתחבורה קבעה כי עדכון המשקל אינו מספק והמליצה שחברות התעופה יתחילו לשקול נוסעים המגיעים לטיסה.

גראנט ברופי, המייצג את אחד מאיגודי הטייסים הגדולים בארה"ב, אמר כי "הרעיון של להעלות אנשים על משקל לפני הטיסה לא יתקבל טוב אצל אנשים". ברופי ממליץ למצוא דרך לשקול את הנוסעים באופן מוצנע, כמו להציב משקל מתחת למקום בו עומדים הנוסעים הנרשמים לטיסה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully