34 גברים עברו אונס קבוצתי בשנה האחרונה

מדו"ח שפרסם קו החירום לגברים ונערים נפגעי תקיפה מינית, עולה עוד כי 132 גברים נאנסו. מתוך 1422 איש שפנו לקו החירום, רק 42 העיזו להתלונן במשטרה

דו"ח שפרסם קו החירום לגברים ונערים נפגעי תקיפה מינית לשנת 2002, מגלה כי 34 גברים בישראל עברו במהלך שנה זו אונס קבוצתי בידי גברים אחרים. מהנתונים עולה, כי בשנת 2002 פנו לקו החירום 1422 גברים ונערים – עליה של 32% לעומת 2001. 548 מתוכם התלוננו על פגיעה מינית.

"ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר, כי על פי הדו"ח 132 גברים נאנסו ו-59 נחשפו להתעללות מינית מצד בני משפחתם. עוד עולה מהדו"ח, כי 42 גברים בלבד (פחות מ-5%) פנו למשטרה והתלוננו על שנעשה להם. המעשים הקשים מתרחשים כמעט בכל מקום: בבית, בעבודה, בצבא ובבית הכלא.

במרכז לטיפול בנפגעי תקיפה מינית מציינים כי 14% מהגברים בישראל עברו פגיעה מינית בשלב כזה או אחר של חייהם. "רוב התוקפים והקורבנות הם גברים הטרוסקסואלים, ומרבית התקיפות מתבצעות כלפי ילדים ונוער. בניגוד למקרי פשע אחרים, נפגעי התקיפות לא ממהרים לדווח עליהן. הם חוששים מפגיעה נוספת אם ידווחו", אומרים במרכז. ביום שני יקיים המרכז לנפגעי תקיפה מינית יום עיון מיוחד בנושא תקיפה מינית של ילדים, נערים וגברים בישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully