וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קלינטון ממשיך להסתבך: חשוד שחנן חרדים תמורת תמיכה בהילארי

3.3.2001 / 18:53

חודש לאחר עזיבתו את הבית הלבן מתרבים החשדות נגד הנשיא האמריקאי והפופולריות שלו דועכת; אחיה של הילארי חשוד, כי קיבל שוחד משני עבריינים שקלינטון קצב את עונשם

חודש לאחר עזיבתו את הבית הלבן ממשיך ביל קלינטון לאבד מהפופולריות העצומה לה זכה, ולהסתבך עם רשויות החוק. התביעה בוושינגטון החלה בבדיקת חשדות כי ביום האחרון לכהונתו קצב קלינטון את עונשם של ארבעה יהודים חרדים מניו יורק שהורשעו במעילה של 40 מיליון דולר בכספי ממשל, בתמורה לתמיכת הקהילה החרדית בהילארי קלינטון בבחירות לסנאט.

הילארי קלינטון אמרה שהיא "מזועזעת ומאוכזבת" בעקבות הגילויים לפיהם אחיה קיבל 400 אלף דולר משני עבריינים שזכו לחנינה מנשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון, ביום האחרון לכהונתו. במסיבת עיתונאים אמרה קלינטון שאין לה קשר לנושא החנינות. היא הוסיפה שלא דיברה עם אחיה מאז הגילוי והיא לא מעוניינת בכך.

ביל קלינטון מסר בהצהרה שהוא ואשתו לא היו מודעים לעסקים של יו רודהאם, אחיה של הילארי, והוא ביקש ממנו להחזיר את הכסף משום שבני הזוג "מאוד מוטרדים" ממה שקרה. רודהאם, שקיבל את הכסף כשכר טירחה לאחר שדאג להפחתת מאסר וחנינה לשני עבריינים, החזיר את הסכום לבעליו.

קלינטון העניק ביומו האחרון כנשיא 140 חנינות, שגררו ביקורת נוקבת, הן מצד הרפובליקנים והן מצידם של הדמוקרטים. עד כה, עיקר הביקורת הופנתה לחנינה שהוא העניק למיליארדר מרק ריץ'. על פי הפירסומים, תרמה אשתו של ריץ', דניס, למפלגה הדמוקרטית ולמסע הבחירות של הילרי לסנאט. קלינטון עצמו הכחיש כל קשר בין התרומות לחנינה ואמר כי כל החנינות היו ראויות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully