וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת אור דחתה הבקשה לתת לשוטרים אישור גורף להעיד מאחורי פרגוד

3.3.2001 / 18:53

בצהריים נפגש מפכ"ל המשטרה עם יו"ר הוועדה, השופט תיאודור אור, ואמר לו כי קיים חשש לניסיון פגיעה פיסי בשוטרים; הבוקר פרצה מהומה בוועדת הכנסת במהלך דיון בנושא

ועדת החקירה למהומות אוקטובר במגזר הערבי, בהן נהרגו 13 אזרחים, דחתה את בקשת המשטרה לתת אישור גורף לשוטרים שיופיעו בפניה להעיד מאחורי פרגוד. עם זאת, אנשי היחידה ללוחמה בטרור של המשטרה, ימסרו מחר את עדותם מאחורי פרגוד שנבנה במיוחד עבורם.

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב שלמה אהרונישקי, נפגש בצהריים עם יו"ר ועדת החקירה, השופט תיאודור אור. השניים דנו בבקשת אהרונישקי לאפשר לשוטרים להעיד בוועדה בתחפושת וללא פירסום שמם מחשש לביטחונם. אהרונישקי אמר היום, כי קיים חשש לניסיון פגיעה פיסי בשוטרים, בתוך אולם הדיונים ומחוצה לו. דיוני הוועדה נפתחו השבוע, ובמהלכם ייחקרו נסיבות מותם של 13 מפגינים ערבים ישראלים.

הבוקר פרצה מהומה בישיבת ועדת הפנים של הכנסת, במהלך דיון בבקשת המשטרה לאפשר לשוטרים להעיד בתחפושת. בגלי צה"ל דווח כי חבר הכנסת מיכאל קליינר (חרות) טען בדיון כי עדויות השוטרים צריכות להישמע בדלתיים סגורות מחשש לנקמת דם של משפחות ההרוגים. מספר חברי כנסת ערבים התקוממו על דבריו, ואמרו לו: "אתה מדבר שטויות, אין פה נקמת דם".

לאחר מספר דקות הורה יו"ר ועדת הפנים, ח"כ דוד אזולאי, להוציא מחדר הדיונים את חבר הכנסת עבדל מאלכ דאהאמשה. גם ארגון זכויות האדם הערבי "עדאללה" הביע התנגדות לבקשת המשטרה.

משפחות השוטרים שהעידו, או צפויים להעיד בפני הוועדה, הקימו פורום משותף, בדרישה להתיר לשוטרים למסור את עדויותיהם מבלי להיחשף. השוטרים טוענים כי קיבלו איומים על חייהם וחיי משפחותיהם.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully