וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: נייס יורדת בכ-4.5%

3.3.2001 / 18:53

המעו"ף מאבד 0.2%; סאני צונחת בכ-9%; מחזורי המסחר ממשיכים להיות נמוכים - כ-77 מיליון שקל

אלי דניאל

המסחר באחד העם מתנהל היום בעצלתיים, ונראה כי הבורסה עודנה מחפשת כיוון מוגדר. יום המסחר במעו"ף החל הבוקר בירידה של למעלה מ-1%, אולם בהמשך התמתנו הירידות, ולזמן קצר אף עבר מדד המעו"ף להיסחר בעלייה קלה. כעת רושם המעו"ף ירידה של כ-0.2% לרמה של 458.81. מדד ת"א 100 יורד בשיעור של 0.4% לרמה של 446.78 נקודות. מדד התל-טק רושם ירידה חדה יותר של כ-1.3% לרמה של 335.83 נקודות.

דוד לוי, מנהל מחלקת ההשקעות בתמיר פישמן, מסר הבוקר כי הירידות שנרשמו אתמול בבורסת הנאסד"ק, הודעתו של ברק אמש על פרישתו ואי הוודאות באשר להקמת ממשלת אחדות לאומית, לאחר שהשוק הפנים כבר את העובדה כי תוקם ממשלה כזו, יצטרפו לאווירת המסחר השלילית הקיימת בבורסה מזה מספר ימים - ומגמת הירידות עלולה להימשך. כמו כן, היום הוא יום המסחר האחרון באופציות המעו"ף, וגם לעובדה זו עשויה להיות השפעה על מגמת המסחר בבורסה (המדד הקובע למימוש יהיה מדד הפתיחה שייקבע מחר).

בדומה לימים האחרונים, מחזורי המסחר בבורסה ממשיכים להיות דלים, ובשעה זו הם מסתכמים בכ-77 מיליון שקל בלבד. חלק מהפעילים בשוק ההון סבורים כי כל עוד לא תוקם ממשלה חדשה, בין אם ממשלת אחדות ובין אם ממשלה צרה, וניתן יהיה לראות לאן מתקדם המשק, הן מבחינה מדינית והן מבחינה כלכלית, המשקיעים יעדיפו להמתין "על הגדר" ולא לפתוח פוזיציות חדשות בבורסה.

סאני, שעל פי פרסומים בעיתון "ידיעות אחרונות" צפויה לפרסם אזהרת רווח, לפיה החברה תציג הרעה ניכרת בתוצאותיה הכספיות לשנת 2001, רושמת בשעה זו ירידה של 9.2%. יש לציין כי מנכ"ל החברה, אילן בן דב, הכחיש את הפרסומים ומסר כי אין לו מושג מהו מקור הידיעות הללו, ומכל מקום, סאני תפרסם את דו"חותיה הכספיים בעוד מספר ימים.

נייס, שהודיעה היום על דחייה של מספר ימים במועד פרסום דו"חותיה הכספיים, רושמת כעת ירידה של 4.4% תוך ריכוז מחזור של כ-6.9 מיליון שקל. נראה כי הירידה במניה נובעת דווקא מפער ארביטראז' שלילי של 6% עימו החלה מניית נייס את המסחר.

טבע, שריכזה בשבוע האחרון את המחזורים הגבוהים בבורסה ופתחה את יום המסחר עם פער ארביטראז' שלילי של 2.2%, רושמת בשעה זו ירידה של כ-2.2% במחזור של 12 מיליון שקל. מניית בזק נגררה אף היא למערבולת הירידות ורושמת כעת ירידה של 0.5% ומניית מתב יורדת בכ-2.9%.

גם במניות קבוצת פורמולה, שפתחו הבוקר את המסחר עם פערים שליליים, נרשמות ירידות שערים. מניית פורמולה יורדת בשיעור של 2.4%, לאחר שהחלה את המסחר בפער שלילי של 2.6%. מניית מג'יק יורדת כעת ב-6.7% לאחר פתיחת מסחר בפער שלילי של 9.3%. בנק הפועלים פירסם היום את הערכתו לפיה פורמולה תרשום ברבעון הרביעי של שנת 2000 הפסד של 7-5 מיליון דולר.

כמו כן, במרבית המניות דואליות נרשמות כעת ירידות שערים, וזאת לאור פערי ארביטראז' שליליים שנוצרו לאחר ירידות השערים החדות שנרשמו אמש בבורסת הנאסד"ק. מניית מטאלינק יורדת בשיעור של 3.7%, לאחר שהחלה את היום בפער שלילי של 4.4%. מניית פרדיים רושמת כעת ירידה של 3%, לאחר שהחלה את המסחר עם פער ארביטראז' שלילי של 6.7%.

בצד הירוק, ניתן לציין את מניית בנק הפועלים שרושמת עלייה של 0.75%, מניית לירז העולה בשיעור של 3.8%, ומניית דיסקונט השקעות שעולה בכ-1.5%. בנוסף, מניית פילת, שהודיעה היום על חתימת חוזה חדש בשווי של 1.5 מיליון דולר, רושמת עלייה חדה של כ-8.6%. מניית מגם, אשר תגה סילבר פרסמה שלשום הצעת רכש למניותיה, עולה ב-4%.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully