וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סיכויים קלושים לשחרור שלושת האירופאים החטופים בבנגלדש

3.3.2001 / 18:53

השלושה נחטפו לפני חמישה ימים ומוחזקים, על פי ההערכות, בגבעות המרוחקות והקפואות בדרום המדינה; החוטפים טרם הגיבו להצעת נציג הרשויות לנהל מו"מ פנים אל פנים

סיפור חטיפתם של שלושה אירופאים בבנגלדש הולך ומסתבך ושחרורם לא מסתמן כאפשרי בזמן הקרוב. החוטפים שמחזיקים את האזרח הבריטי ושתי האזרחיות הדנית במקום מסתור בגבעות המרוחקות והקפואות בדרום בנגלדש, טרם הגיבו לבקשת הרשויות לנהל מו"מ פנים אל פנים.

עד כה, הצליח שליח מטעם הרשויות לתקשר עם החוטפים באופן עקיף ולהעביר להם מסרים. אחד החוטפים החמושים שזהותו אינה ידועה מסר כי מצבם הבריאותי של שלושת השבויים שנחטפו לפני חמישה ימים טוב, וכי לא ייערך כל מו"מ כל עוד כוחות המשטרה והצבא מוצבים באזור. אחיו של טים סלבי, השבוי הבריטי, סיפר כי אחיו נסע לבנגלדש לביקור מקצועי של שבועיים במסגרת שליחות שמומנה על ידי הממשלה הדנית וכי הוא היה אמור לשוב לבריטניה ביום ראשון האחרון.

שני אזרחים בריטים נוספים החברים במשלחת נחטפו אך שוחררו כעבור מספר ימים כדי להעביר את בקשת הכופר על סך 1.7 מיליון דולרים. בדנמרק מעריכים כי שני הדנים השבויים עובדים בשלוחה של חברה דנית בבנגלדש.

במערכת הביטחון בבנגלדש מעריכים כי החוטפים משתייכים לקבוצת המורדים המהווים מיעוט אתני במדינה. הקבוצה מתנגדת להסכם השלום שנחתם במדינה ב-1997 בין קבוצות הגרילה לממשלה וסיים 25 שנה של עימותים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully