וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק: "לא נוכל להיות חיילים של שרון"

3.3.2001 / 18:53

על רקע המתקפות על ראש הממשלה; מבקשת העבודה לפתוח מחדש את המו"מ על אחדות; הקרב הנוכחי הוא על משרד החוץ; רענן כהן מנסה למצוא פתרון; ליפקין שחק מכחיש שהוצע לו תיק הביטחון

מפלגת העבודה דורשת להיות שותפה מלאה בהובלת המשא ומתן המדיני, וכי משרד החוץ צריך להיות שלה בצורה מלאה. כך לדברי ראש הממשלה היוצא, אהוד ברק.

"מפלגת העבודה לא צריכה ולא תוכל להיכנס לממשלה שהיא ממשלת טהרן אסואן, משא ומתן מדיני איננו יכול להיות מנוהל על ידי ראש הממשלה, הוא צריך להנחות ולהוביל את המשא ומתן אבל משרד החוץ צריך להיות מלא מלא", אמר ברק, בהתייחסו לצירוף אביגדור ליברמן ורחבעם זאבי.

"אני מדבר על שותפים לעיצוב ולהובלה של דרכה של הממשלה, בכל המובנים, לא נוכל להיות חיילים של שרון, או לקבל מן קבלנות של ביצוע למדיניות שהיא מדיניות של הימין. הסגנון שאנחנו שומעים בימים האחרונים בתקשורת מעורר סימן שאלה מסויים לגבי הנכונות האמיתית של הליכוד להגיע לשותפות מסוג זה". ברק אמר את הדברים במהלך ישיבה של סיעת ישראל אחת.

הדברים הקשים שאומר היום ראש הממשלה היוצא, תואמים לתוצאות הסקר שפורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות". הסקר הצביע כי מעמדו של ברק בקרב תומכיו הולך ומתדרדר, לפיו 48 אחוז מאלו שבחרו בברק בבחירות האחרונות אינם מצדדים בישיבתו במשרד הביטחון. זאת למרות ש-72 אחוז מקרב בוחרי העבודה, על פי הסקר, רוצים לראות את מפלגתם בממשלת אחדות.

עד אתמול ברק נפגש עם חברי מרכז במטרה לשכנע אותם לתמוך במינויו לשר הביטחון בממשלת שרון, בישיבת המרכז שצפויה להתכנס בשבוע שעבר, על מנת לאשר את צירוף המפלגה לממשלת האחדות בראשות אריאל שרון. היום הוא התעורר למציאות פוליטית חדשה.

אמנון ליפקין שחק מכחיש שהוצא לו תיק הביטחון

כתבתנו תולי שרגאי מוסיפה כי ח"כ אופיר פינס תומך בגישת ברק לפיה אסור למפלגת העבודה להצטרף לממשלה כשהמפלגות הימניות הקצוניות בתוכה.

"אנו משלמים מחיר פנימי כבד ביותר למען ממשלת אחדות. אבל אם אריק לא יבין את חשיבות השותפות בין העבודה לליכוד ולא יימנע מלהכניס פנימה את גנדי ואת ליברמן, אנחנו לא נהיה שם. אנחנו רוצים אחדות, אבל לא בכל מחיר". השר אפרים שנה הסביר כי הוא לא נגד "ליברמן וגנדי כאנשים, אלא כרעיונות".

השר אמנון ליפקין שחק שנועד היום עם ראש הממשלה הנבחר, אריאל שרון, הכחיש את הידיעות לפיהן שרון הציע לו את תיק הביטחון. מועמותו של שחק לתפקיד, לפי הפרסומים, מוסכמת גם על ברק, במידה וברק יסרב לתפקיד. שחק טוען כי הוא לא ישקול את ההצעה, גם כאשר היא תוצע לו "אם תהיה הצעה כזו לא אבדוק אותה, אלא אבדוק לאיזה ממשלה אני מצטרף ולאן היא הולכת, ואז אדע לתת תשובה". שחק ציין בתום הפגישה כי השיחה עם שרון נועדה "כדי לשמוע ולהשמיע והיא הייתה אישית".

הצעה חדשה: ברק ימונה לשר הביטחון ויפרוש מהמפלגה

במקביל, הציע מזכ"ל מפלגת העבודה, רענן כהן, הצעה נוספת לפיה ביום בו יתמנה אהוד ברק לשר הביטחון, הוא יודיע על פרישתו מתפקיד יו"ר מפלגת העבודה. בכך מקווה כהן להביא לסיום 'הולם' שירגיע את שני הצדדים. את ברק, שמעוניין לכהן כשר ביטחון ואת יריביו מבית, רמון בן עמי ובורג המבקשים שיקיים הבטחתו מליל הבחירות, ויפנה את מקומו מראשות המפלגה.

במקביל הודיע כהן כי מרכז המפלגה, שאמור לאשר את מינויי השרים יידחה לשבוע הבא. עוד נאמר כי מועד הבחירות לראשות המפלגה יהיה ככל הנראה בחודש יוני.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully