וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביילין תומך בבורג לראשות העבודה

3.3.2001 / 18:53

התמיכה תסייע לבורג נגד בן עמי, ותפחית את סיכויי רמון להתמודד על תפקיד היו"ר; לשכת המפלגה תתכנס הערב, ותדון בהפסד בבחירות ובנושא ממשלת האחדות; פרס הודיע שלא יתמודד

מאת הלית לוי

השר יוסי ביילין תומך ככל הנראה רשמית במועמדותו של יו"ר הכנסת אברהם בורג לראשות מפלגת עבודה. תמיכתו של ביילין תעלה באופן ניכר את סיכוייו של בורג להיבחר לתפקיד יו"ר המפלגה.

כמו כן, החלטתו של ביילין תבטל כמעט באופן סופי את האפשרות שח"כ חיים רמון יתמודד על התפקיד. תמיכת ביילין תוסיף גם נקודות חשובות לבורג, בקרב בינו לבין השר בן עמי, על ראשות המפלגה. בישיבת החוג הפוליטי של ביילין שתתקיים היום אחר הצהריים, יפרט השר את הסיבות לתמיכתו בבורג, ולהתנגדותו לממשלת אחדות.

חברי סיעת העבודה נפגשים היום בצהריים בכנסת, כשגם ראש הממשלה היוצא אהוד ברק משתתף בפגישה. בין היתר דנים הח"כים בעניין ממשלת האחדות ולקחי המפלה. זוהי הפגישה הראשונה של כל חברי הכנסת מאז הבחירות.

בשעות הערב תתכנס לשכת מפלגת העבודה בבית המפלגה בשכונת התקווה. חברי הלשכה יתבקשו להחליט על מועד הפריימריס, כמו גם על הסכמה עקרונית לגבי ממשלת האחדות. במפלגה הולכים וגוברים הקולות המתנגדים לממשלת אחדות באופן נחרץ, ביניהם של ח"כ אופיר פינס. השרים בנימין בן אליעזר, חיים רמון ושמעון פרס רוצים אחדות, והשרה דליה איציק לא שוללת את הרעיון. בשעות הערב ייפגש צוות המו"מ של העבודה עם צוותו של שרון כדי לדון בנושא. ישיבת הלשכה צפויה להיות סוערת על רקע הביקורת שהוטחה על התנהגות הבכירים במהלך הבחירות.

שמעון פרס הודיע היום כי לא יתמודד על תפקיד היו"ר הקבוע או הזמני של המפלגה. בורג מעוניין כי פרס יתמנה לתפקיד נשיא המפלגה, תפקיד שלא ברור מהן סמכויותיו.

עד לרגע זה רק בורג ובן אליעזר הכריזו על התמודדותם על ראשות המפלגה, וחיים רמון עדיין לא החליט. מתן וילנאי שוקל גם הוא את דרכו ונוטה להתמודד, אך כרגע מסתפק בפגישות עם פעילים ועדיין לא יצא בהצהרה רשמית. מי שכנראה יתמודד יהיה שלמה בן עמי הרואה את עצמו כיורש של ברק.

מחפשים יו"ר זמני

המפלגה גם עדיין לא החליטה מי יהיה יושב הראש הזמני שלה, עד למועד הפריימריס. על פי תקנון המפלגה המזכ"ל, רענן כהן, אמור לשאת בתפקיד זה. אפשרות נוספת שנשקלת היא שברק עצמו ינהל את המפלגה עד הפריימריס. המזכ"ל, כהן, הציע לערוך את הפריימריס בעוד ארבעה חודשים, אז יתקיימו בחירות גם במוסדות המפלגה.

השרה יולי תמיר התייחסה היום לנושא ממשלת האחדות, וקראה למפלגת העבודה להעניק לממשלת שרון רשת ביטחון לתקופה של ארבעה חודשים, במהלכה תבחר המפלגה את ההנהגה החדשה שלה. "אין טעם לרוץ ריצת אמוק לזרועות ממשלת הליכוד, ואין היגיון לכפות על הנהגת המפלגה העתידית, עוד בטרם נבחרה, דרך פוליטית ומדינית שיהיה קשה להיחלץ ממנה".

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully