וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עוד מאמץ אחרון

3.3.2001 / 18:53

במטה ברק יתמקד מחר המאמץ המפלגתי בכל הנוגע לקולות הצפים ולהתנהלות בקלפיות; ראש מטה המתנדבים: "מתנדבים יסיעו אנשים לקלפי בכל תנאי שהוא: גשם, רוח, שמש. העיקר להצביע"

מאת הלית לוי

מאז תחילת מערכת הבחירות העריכו כל אנשי ברק כי ארגון הוא שם המפתח. במטה ברק יודעים כי הארגון הוא הסיכוי האחרון. החל משעות הבוקר המוקדמות ועד מועד סגירת הקלפיות יתמקד המאמץ המפלגתי בכל הנוגע לתנודות הצבעה ולהתנהלויות בקלפיות. מטה הערבים לדוגמא, אחד המטות החשובים ביותר מחר, יקים בנצרת חפ"ק. השר מתן וילנאי יישב בחפ"ק במהלך כל היום ויקבל דיווחים מהשטח. בנוסף יבקרו כל שרי וחברי הכנסת החברים במטה: שמעון פרס, יוסי ביילין, חיים אורון, יוסי שריד, זהבה גלאון, עוזי ברעם, מוסי רז ויעל דיין. כל אלו יסיירו מחר בכפרים בצפון כדי להפגין נוכחות ולנסות, כנגד כל הסקרים, לנצח או לפחות לא להיות מובסים.

כל הקלפיות בארץ חולקו מבעוד מועד לדרגות קושי. כך למשל הוכרזו 500 קלפיות כקשות במיוחד, בעיקר באזורי ההצבעה הערבים והדתיים. במטה ברק חישבו מספרים ועשו הערכות על סמך נתוני הצבעה קודמים והופקו לקחים בהתאם. השבוע אמרה ראש מטה המתנדבים, אורנה אנג'ל: "אנחנו נדאג שאנשים יגיעו לקלפי. אנחנו מנתבים מתנדבים שיסיעו אנשים בכל תנאי שהוא גשם, רוח, שמש. העיקר להצביע".

במטה מתארגנים גם לקראת אלימות אפשרית ונסיונות לפוצץ קלפיות. הדברים האלו כבר התרחשו בעבר. פתקים חסרים, נסיונות לרמות, עימותים מחוץ לקלפיות - אנשי מפלגת העבודה ומרצ על עשרות פעיליהם יוצבו בקלפיות במטרה למנוע זאת. בנוסף, ישגיחו עורכי דין מתנדבים על חוקיות תהליך ההצבעה. ראש הממשלה עצמו יחרוש מחר את רחבי הארץ מתשע בבוקר, אז יצביע בקלפי שליד ביתו בכוכב יאיר ועד שעות הערב המאוחרות. החל משעות הערב יתמקם מטה ברק בשפיים. אם ינצחו, תימשך החגיגה עד הבוקר. אם יפסידו, תוך שעות יחל קרב הסכינים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully