וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מבצע הלינץ' ברמאללה: "הרגתי אותו ושטפתי את הדם מהידיים"

3.3.2001 / 18:53

לבית המשפט הצבאי בבית אל יוגש היום כתב אישום נגד שני פלסטינים הנאשמים בביצוע הלינץ'; מכתב האישום עולה, שוטרים פלסטינים ביצעו את הרצח; מפקד התחנה האשים את ההמון

שוטרים פלסטינים בנוכחות קצינים בכירים הם אלו שביצעו את הלינץ' שבוצע ברמאללה בשני חיילי צה"ל. רס"ל יוני אברהמי ז"ל ורב"ט ואדים נורזיץ'. כך עולה מכתב אישום שיוגש היום לבית המשפט הצבאי בבית אל נגד ראיד מחמוד אל שייך המואשם כי במו ידיו רצח את נורזיץ'.

את הרצח, תיאר אל-שייך, תושב עזה ששירת במשטרת רמאללה. "לקחתי צינור ברזל באורך של כ-40 סנטימטר ונכנסתי לחדר שבו היו שני החיילים. ניגשתי לנורזי'ץ שעמד על רגליו והכיתי בראשו עם הצינור ארבע או חמש פעמים. אחר כך היכיתי אותו בחלקי גופו האחרים, עד שהוא התחיל להשמיע קולות חירחור ודימם מחלקי גופו"

אל שייך ממשיך ומגולל את הרצח הנורא: "כאשר ידי היו מלאות בדם, עזבתי את החדר ושטפתי אותן, כדי שלא יתגלה שהייתי שותף לרצח". הוא מעיד, על פי כתב האישום כי בחדר היו באותו זמן קצינים ושוטרים של המשטרה הפלסטינית, ובהם הקצין אחמד טלמס, שדרגתו זהה לדרגת אל"מ בצה"ל. "כולם היכו את החיילים", אמר אל שייך.

בנוסף, סיפר אל שייך כיצד נתפסו החיילים. "סמוך לשעה עשר בבוקר הייתי בכניסה לתחנת המשטרה יחד עם ארבעה שוטרים אחרים. לפתע ראינו לוחית זיהוי צהובה. היו שם שני אנשים ואחד מהם לבש מדי צה"ל. הורינו להם לעצור ואז שאלתי אותם בעברית מה הם עושים שם. החיילים אמרו שהם תעו בדרך, ואז הקצין שהיה איתנו כיוון אקדח לראשו של אחד מהם והורה להם להיכנס לתחנה. בדרך לתחנה אחד השוטרים התחיל להכות את אברהמי בחזהו".

במקביל, על פי עדותו של אל שייך, באותה שעה כבר הבחינו האנשים ברחוב בשני החיילים. השמועה על לכידתם של השניים התפשטה ברמאללה והמוני אנשים החלו להגיע לתחנה. לאחר ביצוע הלינץ', וזריקת הגופה, ניסה מפקד התחנה לחפות על המעשה ולהטיל את האשמה על ההמון. כך לפי טענת אל שייך שאומר, "מפקד התחנה כינס את כל השוטרים והורה לנו שאם יעצרו אותנו או יחקרו אותנו נספר כי האזרחים הם שהרגו את החיילים".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully