וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פלורידה: מוסלמית חייבת להצטלם ללא הרעלה

רויטרס

7.6.2003 / 0:03

אזרחית אמריקאית שהתאסלמה לפני שש שנים סירבה להצטלם לרשיון הנהיגה ללא הרעלה; טענה: החובה פגעת באמונתי; בית המשפט קבע כי אינטרס הגנת הציבור גובר על זכויות הפרט

בית משפט באורלנדו שבפלורידה פסק אתמול כי אשה מוסלמית חייבת להסיר את הרעלה בעת צילום לרשיון נהיגה. השופטת קבעה כי הסרת הרעלה לצורך הצילום אינה פוגעת באמונתה של האשה המוסלמית. ארגוני זכויות אדם טענו כי המדינה מפלה את המוסלמים לרעה, וכי רשויות ארה"ב החלו להתנגד לתמונות של נשים רעולות פנים - רק אחרי גל הטרור שפקד את האומה.

התביעה במשפט ביקשה למנוע מנשים מוסלמיות להצטלם עם רעלה, בטענה שהדבר יכול לשמש מחבלים כדי להסתיר את זהותם. השופטת ג'נט תורפ, נדרשה להכריע איזה אינטרס חשוב יותר: ביטחון אזרחי המדינה או חופש דת.

הסוגייה נידונה במשפטה של סולטנה פרימאן, בת 35. פרימאן תבעה את מדינת פלורידה לאחר שרשיונה נשלל ב-2001 כשסירבה להצטלם ללא רעלה. היא טענה כי צילום גלוי ראש אינו עולה בקנה אחד עם חוקי האיסלאם, הקובעים כי לאשה מוסלמית אסור לחשוף את פניה לזרים או לגברים שאינם נמנים עם בני משפחתה.

פרימאן, אזרחית אמריקאית, החלה ללבוש רעלה לאחר שהתאסלמה
ב-1997. לאחר פיגועי 11 בספטמבר התריעו בפניה השלטונות שאם לא תצטלם ללא רעלה - יישלל רשיונה.

משרד המשפטים האמריקאי טען במשפט כי בהלכה האיסלאמית ישנם סייגים המתירים לאשה המוסלמית לחשוף את פניה, אם הדבר משרת את טובת הציבור. התובע הציע שפרימאן תצטלם בידי אשה, כך שצניעותה לא תיפגע. השופטת ת'ורפ קיבלה את טענות התביעה. היא קבעה שאינטרס הגנת הציבור גובר על זכויות הפרט, וכי חיוני לזהות נהגים על פי תמונתם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully