וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסת ניו יורק נכנעה לביקורת: הכריזה על שינויים במועצת המנהלים

רן דוידוב

6.6.2003 / 12:24

NYSE תחשוף את שכר בכיריה, לרבות היו"ר והמנכ"ל דיק גראסו, ותיאלצם לפרוש ממועצות מנהלים של חברות הרשומות למסחר; בוחנת אפשרות לשינויים בהרכב מועצת המנהלים

בורסת ניו יורק (NYSE), שהיוותה מטרה לחיצי הביקורת בשל סטנדרטים שנויים במחלוקת של ניהול, הודיעה על סדרת שינויים מעמיקים במסגרתם תחשוף את שכר מנהליה ותיאלץ את בכיריה לפרוש ממועצות מנהלים של חברות הרשומות בה למסחר.

בנוסף לכך, אמרה הבורסה כי החל מן השנה הבאה לא ישרתו עוד מנהלים מתעשיית הברוקראז', עליה היא מפקחת, בוועדת השכר שאישרה את משכורתם של היו"ר דיק גראסו ובכירים אחרים.

NYSE, שנוסדה לפני 210 שנה, לא חשפה מעולם את שכר בכיריה ורבים הטיחו בה ביקורת על שאינה עומדת בכללי המינהל התקין, אותם היא דורשת מן החברות הרשומות בה.

האווירה הטעונה בוול סטריט בעקבות התפוצצות פרשיות ההונאות החשבונאיות בשנה שעברה הביאה להתגברות הביקורת כנגד NYSE. התובע הכללי של ניו יורק, אליוט ספיצר, התנגד כתוצאה מכך בחודש מארס בתוקף למינויו של יו"ר ומנכ"ל סיטיגרופ סנדי ווייל לתפקיד דירקטור מטעם הציבור במועצת המנהלים של הבורסה. אליוט טען כי את המשבצת הזו צריך למלא אדם שייצג נאמנה את ציבור המשקיעים וכתוצאה מכך בוטל לבסוף מינויו של ווייל והתפקיד נמסר לשרת החוץ לשעבר מדליין אולברייט.

חרף הביקורת הקשה, לא אושרו השינויים פה אחד, לדברי "וול סטריט ג'ורנל", מספר חברי דירקטוריון נמנעו בהצבעה.

NYSE גם מינתה ועדה מיוחדת שתבחן היבטים אחרים בדרך ניהול הבורסה, לרבות הרכב מועצת המנהלים והאפשרות שתפקידי היו"ר והמנכ"ל, שאת שניהם ממלא כעת גראסו, יפוצלו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully