וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינטל תפרסם אזהרת הכנסות לרבעון השני

יהודה שויצר

5.6.2003 / 11:29

להערכת האנליסט, סנפורד ברנשטיין אינטל תפחית את יעד במכירות לטווח של 6.5-6.9 מיליארד דולר לרבעון השני; אינטל צפויה להותיר את תחזיות הרווח ללא שינוי

אינטל חברת השבבים הגדולה בעולם, תפחית היום ככל הנראה את תחזית המכירות שלה לרבעון הנוכחי, כך מעריך אדם פרקר, אנליסט בית ההשקעות סנפורד ברנשטיין. להערכת האנליסט אינטל תפחית את יעד במכירות לטווח של 6.5-6.9 מיליארד דולר לרבעון השני.

ראוי לציין כי תחזיותיו של פרקר אינן שונות במהותן מתחזיות שפירסמה החברה אך לפני חודש. אז החברה מסרה כי היא צופה לרשום הכנסות של 6.4-7 מיליארד דולר, בדומה לתחזית הקודמת שנתנה ב-15 לאפריל, עת דיווח תוצאותיה לרבעון הראשון. החברה הוסיפה כי היא צופה להוציא 3.5-3.9 מיליארד דולר על ציוד וקווי ייצור.

ברבעון הראשון דיווחה ענקית השבבים אינטל על ירידה ברווחיה בהתאם לתחזיותיה מעט מעל תחזיות האנליסטים. החברה דיווחה על רווח נקי של 915 מיליון דולר, 14 סנט למניה, לעומת רווח של 936 מיליון דולר, 15 סנט למניה, ברבעון המקביל בשנה הקודמת, ולעומת תחזית אנליסטים לרווח של 12 סנט למניה.

כמו כן דיווחה החברה על הכנסות של 6.75 מיליארד דולר, לעומת 6.78 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה הקודמת. החברה הצדיקה את הירידה במכירותיה בירידה במכירות מוליכים למחצה, יחידות לוח-אם, שבבי זיכרון מסוג פלאש ורכיבי מערכות אתרנט.

השוק העיקרי של אינטל הוא שוק המעבדים למחשבים אישיים. בהתבסס על הערכות להזמנות של לוחות אם, המשמשים במחשבים אלה, צפויה ברבעון השני להירשם ירידה של 5% במכירות מחשבים אישיים שולחניים, בעוד שמחשבים נישאים צפויים ליהנות מעלייה של 10% במכירות. את הנתונים הללו איששו חברות המחשבים הגדולות, לרבות HP ודל שאמרו כי הם צופים חולשה במכירות לאירופה.

עוד עולה מהדו"ח של פרקר כי אינטל צפויה להותיר את תחזיות הרווח ללא שינוי והרווח הגולמי יעמוד בטווח של 48%-52%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully