וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פסגת עקבה: השר שלום נעלב אחרי שנשאר מחוץ לשולחן

5.6.2003 / 7:48

שר החוץ נדהם לגלות כי האמריקאים לא הקצו לו מקום סביב השולחן המרכזי; במקומו ישב דב וייסגלס; בתגובה סירב לשאת דברים; אמר לוייסגלס: אחסל אותך ואת הבוס שלך; שלום מכחיש

אכזבה קשה נגרמה אתמול לשר החוץ, סילבן שלום, בפסגת עקבה. "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר, כי במהלך ההתכנסות המשותפת של שלוש המשלחות: ארה"ב, ישראל והפלסטינים, גילה שלום כי לא הוקצה לו מקום בשולחן המרכזי.

בעיתון דווח כי האמריקאים, שקבעו את סדר הישיבה סביב השולחן, הקצו שלושה מושבים לכל משלחת, ואף קבעו מי יישב במושבים אלה. מהצד האמריקאי ישבו הנשיא, ג'ורג' בוש, מזכיר המדינה, קולין פאוול והיועצת לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס. נציגי ישראל שקיבלו את מושבי הכבוד היו ראש הממשלה, אריאל שרון, ממלא מקומו, השר אהוד אולמרט וראש לשכתו של שרון, דב וייסגלס. השרים שלום, לפיד ומופז הושבו יחד עם אמריקאים ופלסטינים נוספים במושבים האחוריים.

השר שלום, כך נכתב, לא היה מסוגל לשאת את העלבון. כשהתבקש על ידי שרון לשאת דברים, אמר: "אני לא אדבר". כעסו העצום לא נסתר מעיני הנוכחים. לאחר שהסתיימה הפגישה, ניגש וייסגלס לשר החוץ והתנצל בפניו על שאירע. "אני מתנצל. את סדר הישיבה קבעו האמריקאים", אמר וייסגלס. שלום לא האמין לו. אחד הנוכחים העיד לאחר מכן, כי דבריו של שלום נאמרו בטונים גבוהים. "בושה וחרפה... מי אתה בכלל? פקיד מושתן. אני נבחר ציבור. מה זה שלא מושיבים אותי ליד השולחן?". שלום המשיך ואמר: "אני אחסל אותך ואת הבוס שלך ואת מפת הדרכים שלכם".

אהוד אולמרט, שניסה להרגיע את רוחו הסוערת של סילבן שלום, זכה גם הוא לטעום מזעמו של שר החוץ. גם מזכיר המדינה פאוול והיועצת קונדוליסה רייס נרתמו למלאכת הרגעתו של השר הנעלב.

שלום הכחיש בתוקף את המילים המיוחסות לו. לטענתו, הוא לא איים לחסל את וייסגלס או שרון, אלא את ההתייחסות של לשכת ראש הממשלה כלפיו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully