וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ': קומברס תיאבק לייצר רווחים משוק ה-MMS

שירלי יום-טוב

4.6.2003 / 21:11

עשויה להחליט על יציאה ממנו; מציין כי יש לחץ על מחיר התאים הקוליים ותימשך השחיקה בהכנסות מהתחום; "למרות שקומברס מדגישה שיש לה מעמד איתן בשוק ה-SMS וה-MMS, אנו סבורים שאין זה כך"

קומברס אומנם הצליחה לקלוע אמש לתחזית הממוצעת בוול סטריט ולדווח על הכנסות בגובה 180.5 מיליון דולר, ששיקפו רבעון שני ברציפות של צמיחה. אולם, במריל לינץ' אומרים היום בתגובה לדו"חות כי הסיכון בקומברס נותר בדמות הקושי הצפוי של החברה להמשיך לשמור על רמה גבוהה של הכנסות. "אנו סבורים שהצפיות המשופרת של החברה, שהתבססה על צבר ההזמנות הגדול שהיה לה בסיום הרבעון הרביעי, תוכל להחזיק רק עד סיום הרבעון השני", מציין האנליסט טל ליאני.

קומברס צופה לדווח ברבעון הבא על הכנסות בגובה 185 מיליון דולר עם סטייה של 5% לכל כיוון, וליאני מציין כי תחזית זו גבוהה ב-5 מיליון דולר מתחזית בית ההשקעות. הוא מייחס אותה לגידול של 60% בצבר ההזמנות של החברה בסיום הרבעון הרביעי, שעמד על כ-290 מיליון דולר. הגידול שנרשם בסיום הרבעון הרביעי הגיע להערכתו מחידוש חוזים ישנים כמו גם השגת נתח שוק על חשבון לוסנט, AT&T ווירלס, ורייזון ולקוחות נוספים באמל"ט.

להערכתו, עסקי התאים הקוליים ממשיכים להיות במגמת ירידה, והם נפלו ברבעון הראשון בכ-2%. הוא אינו צופה כי תחומי הפעילות החדשים יחסית של החברה, ביניהם ה-MMS, יוכלו לכסות על הירידה הזו כיוון ששולי הרווח שלהם נמוכים .

"למרות שקומברס מדגישה כי יש לה מעמד איתן בשוק ה-SMS וה-MMS, אנו סבורים שהיא אינה בין המובילות ותמשיך להיות כזו. קומברס תיאבק כדי לייצר רווחים מתחומי פעילות אלה, ולדעתנו בעתיד, היא עשויה לצאת מחלק מהשווקים הללו, כשהיא תתפוס שיהיה לה קשה לייצר ערך מהם".

ביחס לעסקי התאים הקוליים, אומרים במריל לינץ' כי למרות התעקשותן של החברות הפועלות בשוק זה על כך שאין לחץ כלפי מטה על המחירים, הנתונים מצביעים על כך שהלחצים בהחלט קיימים. מחיר תא קולי, אומר ליאני, ירד מ-7 דולרים למנוי ל-3-4 דולרים והמחירים עשויים להמשיך לרדת. במריל לינץ' חוזרים היום על המלצת "נייטרלי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully