וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נמלי הים מושבתים ללא הגבלת זמן

2.6.2003 / 14:16

כך הורתה ההסתדרות במחאה על הפגיעה בקרנות הפנסיה של העובדים; הנמלים עדיין לא הספיקו להדביק את הפער שנוצר מהשביתות הקודמות; מטה המאבק יתכנס הערב להחליט על המשך צעדי המחאה

בהוראת ההסתדרות החלה הצהריים שביתה בנמלי הים, ללא הגבלת זמן. הוועדים הכריזו על השביתה במחאה על הפגיעה בקרנות הפנסיה של העובדים. בקול ישראל דווח, כי הנמלים עדיין לא הספיקו להדביק את הפער שנוצר בעבודה בעקבות השביתות האחרונות במשק.

כתבי הארץ חיים ביאור, צבי זרחיה וצחר רותם מוסיפים:

מטה המאבק של ההסתדרות והוועדים הגדולים במשק, בראשות יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, שלמה שני, יתכנס הערב כדי להחליט על המשך צעדי המחאה. ככל הנראה יוחלט על "גל" נוסף של עיצומים במגזר הציבורי, חריף יותר מהעיצומים שהיו אתמול, שילווה בהפגנות מחאה בצמתים ובקריית הממשלה. שני אמר כי השיבושים שההסתדרות מארגנת יימשכו בתקופה הקרובה במטרה לגרום לביטול הקיצוץ בזכויות הפנסיה או לאלץ את האוצר לשאת ולתת עם ההסתדרות על "ריכוך" הקיצוץ.

לדבריו, במקביל לצעדי המחאה במקומות העבודה, ההסתדרות תנהל מאבק בשני מישורים נוספים: הסברה באמצעי התקשורת והכנת עתירה לבג"ץ, או מתן גיבוי משפטי לעמיתים ולגמלאים בקרנות הפנסיה כדי שיבקשו צווי מניעה נגד פגיעה בתשלומי הפנסיה. "מטרת האוצר היא להשתלט על קרנות הפנסיה על ידי הוצאת ההסתדרות מניהולן", אמר שני, "אך הניסיון בעולם המערבי מראה שקרנות פנסיה ניתן לנהל רק בשיתוף ארגוני עובדים".

המשטרה פינתה המתבצרים בחיפה כימיקלים בדימונה

המשטרה פינתה היום לפנות בוקר 29 עובדים שהתבצרו במפעל "חיפה כימיקלים דרום" בדימונה, במחאה על התנגדות המעבידים להקמת ועד עובדים ועל פיטורי שני עובדים. המתבצרים מנעו במשך שבוע כניסת משאיות שהובילו חומרים מסוכנים.

המשטרה מסרה, כי החליטה על הפינוי בעקבות חוות דעת של מומחה חיצוני, שקבע שחניית המשאיות מחוץ למפעל עלולה לגרום להתחממות החומרים המסוכנים ולדליפתם, ובכך לסכן חיי אדם. בלילה הורתה המשטרה להנהלה להכניס את המשאיות למפעל ולפרוק בו את החומרים. המתבצרים התבקשו לזוז, והמשאיות נכנסו. הבוקר שבו העובדים לעמוד ליד שערי המפעל.

במשטרה הדגישו שלא התכוונו להתערב במאבק העובדים אלא למנוע פגיעה בחיי אדם. ואולם, ההסתדרות תקפה את מעשי המשטרה וטענה שהמשטרה פעלה חד צדדית מטעם הנהלת המפעל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully