וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרשות השנייה החלה בהליכים לשלילת זיכיון ערוץ 10

רוני קורן-דינר

1.6.2003 / 21:19

אם המועצה מתחילה בהליך שלילת הזיכיון, היא מחויבת על פי החוק לסיים אותו תוך 30 יום, ומשמעות הדבר היא סגירת הערוץ עד להשלמת מכרז חדש

מועצת הרשות השנייה החליטה להתחיל בהליך שלילת זיכיון ערוץ 10. מהרשות נמסר כי חברי המועצה סבורים שהבהרות המנהלים המיוחדים שמונו לערוץ, עוה"ד ליפא מאיר ואלי זהר, באשר לאופן פעילותו העתידי של הערוץ הינן "בעייתיות ביותר, שכן עולה מהן כי לכאורה אין בדעת הערוץ לעמוד במחויבויותיו על פי הדין והזיכיון, אם יסבור כי האמצעים הכספיים העומדים לרשותו אינם מאפשרים עמידה במחויבויות אלה".

הנהלת הרשות הוסיפה כי קיימות הפרות לכאורה של תנאים ומחויבויות החלים על הערוץ מכוח הזיכיון, ובהן אי-עמידה במחויבויות התוכן וכן אי תשלום דמי זיכיון מאז תחילת אפריל 2003 בסך כ-7 מיליון שקל, העברת כספים לחברת החדשות שלא באמצעות הרשות, ואי העברת נתונים שנדרשו על ידי הרשות לצורך הפיקוח על פעילות הערוץ.

אם המועצה מתחילה בהליך שלילת הזיכיון, היא מחויבת על פי החוק לסיים אותו תוך 30 יום, ומשמעות הדבר היא סגירת הערוץ עד להשלמת מכרז חדש. בישיבותיה הקרובות תזמן המועצה את נציגי ערוץ 10 לשימוע בפניה.

בדו"ח הביניים שהגישו נאמני הערוץ לביהמ"ש לפני כשבועיים, הם ציינו כי הוצאות תפעול הערוץ עומדות על 3.4 מיליון דולר לחודש, בעוד שההכנסות עומדות על 2.2 מיליון דולר בלבד. את ההפרש, בסך 1.2 מיליון דולר לחודש, מוכן יו"ר הערוץ יוסי מימן להמשיך ולהזרים לפחות עד סוף חודש יוני, ולדברי הנאמנים הוא הביע נכונות לבחון בחיוב את המשך מימון הערוץ עד אוגוסט 2003, או עד שיימצא משקיע שייאות לשאת עמו בנטל.

ההוצאות שציינו הנאמנים אינן כוללות דמי זיכיון שהערוץ אמור לשלם לרשות השנייה בסך 7 מיליון שקל מדי רבעון, ולא שולמו כאמור החל מתאריך ה-1 באפריל. כיוון שצו הקפאת ההליכים ניתן ב-14 באפריל, טוענים הנאמנים כי יש בסיס להשקפה לפיה זהו חוב "טרום הקפאה", שלא ניתן לשלמו עד לתוכנית הסדר הנושים.

בשבועות האחרונים החל מימן לנהל מו"מ עם 2 משקיעים חדשים, ממקסיקו, מדינה בה למימן עסקים נוספים. כמו כן מוכן להיכנס להשקעה בערוץ איש העסקים רון לאודר, בתנאי שייכנסו עמו שותפים נוספים. כך או כך, לאודר מוגבל בבעלות צולבת ויוכל להחזיק רק עד 8% בערוץ. זאת, משום שבסוף השבוע רכש יחד עם איש העסקים שלמה בן צבי את השליטה (80%) בעיתון "הצופה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully