וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם השנה צפויה התפרצות של קדחת הנילוס

1.6.2003 / 8:21

המשרד לאיכות הסביבה הנחה הרשויות המקומיות להיערך להתפרצות המחלה ולדאוג לריסוס והדברה; הציבור נדרש לנקז ולייבש מקומות שנותרו בהם מים עומדים; בשנת 2000 מתו 29 בני אדם מהמחלה

במשרד לאיכות הסביבה מעריכים כי גם השנה צפויה התפרצות של קדחת הנילוס מהערבי. בקול ישראל דווח כי המשרד דורש מכל הרשויות המקומיות להיערך להתפרצות המחלה, ולפתוח כבר עתה בפעולות ריסוס והדברה במקומות המועדים לדגירת יתושים. הציבור נדרש לנקז ולייבש מקומות שנותרו בהם מים עומדים - כמו גגות, בורות, אדניות, צמיגים ומכלים שונים - משום שהם משמשים בתי גידול להתפתחות יתושים המעבירים מחלות, ובראשם קדחת הנילוס.

קדחת הנילוס המערבי, שמופצת באמצעות עקיצות יתושים, פרצה בישראל רק בשנים האחרונות, ובשנת 2000 גבתה את חייהם של 29 בני אדם. ב"מעריב" דווח כי ריבוי היתושים השנה נובע משילוב של חום הקיץ הישראלי והחורף ברוך הגשמים, שהביא להיקוות מקורות מים שבהם היתושים מטילים את ביציהם. מאז מקרי המוות מהמחלה בשנת 2000, נערכת עבודת מעקב שוטפת לגילוי מוקדם של המחלה. בין השאר, ציפורים נודדות שמגיעות לישראל נבדקות כדי לבחון האם הן נושאות את הנגיף, וברחבי הארץ מוצבות מלכודות יתושים שבודקות את ההתפשטות.

בימים הקרובים יפתח המשרד לאיכות הסביבה בקמפיין הסברה, שיפרט לציבור את אמצעי ההתגוננות והטיפול שיש לנקוט כדי לצמצם את התפרצות הנגיף. השרה לאיכות הסביבה, יהודית נאות, הנחתה של ראשי משרדה לפנות אל עמיתיהם בירדן, כדי לקיים פעולות ניטור והדברה שיצמצמו את התפשטות מפגעי היתושים בערבה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully