וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מח"ט ערך "מכרז" לחלוקת דירה לחייל נזקק

30.5.2003 / 7:50

יהודיה משוויץ פנתה לקצין וביקשה לאתר חייל במצוקה כדי למסור לו דירה בנהריה; המפקד מצא חייל סדיר מתאים, נשוי ואב לילד; התרומה בוטלה לאחר פרשת תרומות הדולרים של תא"ל מזרחי

מפקדי צה"ל, שאין מפקפקים בעוז רוחם, מתגלים בתקופה האחרונה גם כנדבנים גדולים. לאחר פרשת התרומות בה היה מעורב מפקד עוצבת געש, תת אלוף אבי מזרחי, מפרסם היום "מעריב", כי מפקד חטיבה מחיל השיריון פתח בחיפוש בקרב חייליו על מנת לאתר חייל במצוקה ולהעניק לו במתנה דירה שנתרמה על ידי יהודיה עשירה משוויץ.

העיתון מדווח הבוקר כי התורמת יצרה קשר לפני מספר חודשים עם המח"ט, קצין בדרגת אלוף משנה, וביקשה ממנו לסייע לה באיתור חייל במצוקה, כדי למסור לו במתנה את דירתה בנהריה. הקצין החליט שלא לפנות לאגודה למען החייל או לקרן לב"י, והחל במלאכת האיתור של החייל הנזקק.

לאחר "מכרז" שנערך בחטיבה, בסיוע מפקדים נוספים, הוחלט כי חייל סדיר, נשוי ואב לילד, המצוי במצוקה כלכלית קשה, הוא שיקבל את הדירה. העיתון מדווח, כי העברת הדירה בטאבו על שמו של החייל הייתה אמורה להסתיים בימים הקרובים, אולם אתמול בוטלה העברת הדירה.

נראה כי ההחלטה לבטל את העברת הדירה לידי החייל התקבלה לאור התפוצצות פרשת התרומות שחילק תת אלוף מזרחי ל-50 חיילים. הקצין העביר כספי תרומות לחשבונות הבנק של חייליו הנזקקים כמענק ליום העצמאות - בניגוד לנוהלי הצבא. הכסף הועבר בדולרים, מתורמים אמריקאים ישירות למפקד העוצבה ומשם עבר, ללא דיווח לאכ"א, לחשבונות הבנק של החיילים.

ועדת הבדיקה שמינה הרמטכ"ל, משה יעלון, בראשותו של אלוף פיקוד הצפון, בני גנץ, מצאה כי תא"ל מזרחי פעל בתום לב, אולם ההחלטה לחלק את הכספים שלא באמצעות הדרכים המקובלות "לקתה בחסר וחרגה מהנהלים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully