וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ממשל בוש הסתיר דו"ח הצופה גירעון של 44 טריליון דולר

רונן סרברניק

29.5.2003 / 20:53

ה"פייננשל טיימס": הגירעון - בשל עלייה בעלויות תשלומי הפנסיה ושירותי הבריאות; הדו"ח קובע כי על מנת לסגור את הגירעון ייאלץ הממשל להגדיל מיידית את רמת המיסוי ב-66%

ממשל בוש הסתיר דו"ח אשר נערך על ידו, אשר קרא לביצוע גידול חד בשיעורי המסים על מנת למנוע גירעון עמוק בתקציב הפדרלי, כך דיווח היום ה"פייננשל טיימס". הממשל בחר להסתיר את ממצאי הדו"ח על מנת לסייע בהעברת הקיצוץ בתקציב בסך 350 מיליארד דולר אשר הנשיא בוש קידם.

המחקר טוען כי ארה"ב נמצאת בסכנה של גירעון עתידי עמוק בשל גידול בעלויות תשלומי הפנסיה ועלות שירותי הבריאות. הדו"ח קובע כי הגירעון הפדרלי, במצב הנוכחי של הכלכלה האמריקאית, צפוי להגיע לרמה של 44 טריליון דולר.

הדו"ח ממשיך וקובע כי על מנת לסגור את הגירעון הנ"ל ייאלץ הממשל להגדיל מיידית את רמת המיסוי כלפי כל האזרחים משלמי המס ב-66%. גורם בממשל, בתגובה לכתוב ב"פייננשל טיימס", אמר כי הדו"ח שפורסם הוא אחד מני רבים אשר מגיעים למשרד האוצר, אשר מייצגים דעות מסוימות ואשר אינם מגיעים לפרסום.

דובר משרד האוצר האמריקאי, רוב ניקולאס, אמר כי הדו"ח אינו מייצג את דעותיו של הממשל. "מסמך זה אינו מגובה על ידנו, הוא לא הוכן במשרד האוצר, ע"י משרד האוצר, או לבקשת מישהו במשרד האוצר".

אתמול פורסמה פרשה דומה בעיתון הגרמני "האנדלסבלאט", לפיו ממשלת גרמניה לחצה על הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) למתן דו"ח ביקורתי על כלכלת המדינה.

ה-OECD, מועדון 30 המדינות המתועשות, אישר כי בוצעו שינויים בדו"ח, דיווח העיתון, אשר פירסם קטעים שלטענתו נלקחו מתוך הטיוטה הראשונית של הדו"ח. בטיוטה הסופית של הדו"ח רוככה הביקורת על שילוב הכלכלות של מזרח גרמניה ומערבה.

כמו כן שוכתבו קטעים בדו"ח שבהם נכתב כי נדרשת ליברליזציה נוספת של שוק העבודה הגרמני, כמו גם ארגון מחדש של מערכת הפנסיה הממלכתית.

הלחץ שהופעל מצד ממשלת גרמניה על הארגון היה חסר תקדים, ועורר תחושה כי גרמניה מנסה לדחוק החוצה מהדו"ח את הסוגיות החשובות ביותר שהופיעו בו באמצעות מגוון רחב של שינויים בפרטי הדו"ח, אמר מקור ב-OECD שביקש להישאר בעילום.

עם זאת, מקור אנונימי אחר ב-OECD צוטט על ידי "בי.בי.סי" כאומר שמקובל לערוך שינויים משמעותיים בטיוטות ראשונות של דו"חות הארגון, תוך התייעצות עם הממשלה של המדינה שבה עוסק הדו"ח. לעתים אף מוציאים פרקים שלמים בדו"ח בדרך לניסוח הטיוטה הסופית, הוסיף המקור.

כלכלת גרמניה, הגדולה ביותר בגוש היורו, רשמה צמיחה שלילית ברבעון הראשון של השנה, אחרי שדרכה במקום ברבעון האחרון של 2002, לפי נתונים רשמיים של ממשלת גרמניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully