וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל לומניס יקבל שכר של כמיליון דולר בשנתו הראשונה

שירלי יום-טוב

28.5.2003 / 16:20

אסיפת בעלי המניות אישרה אמש ברוב של כ-92% את תנאי העסקתו של אבנר רז; רוברט מינץ נבחר כדירקטור; אושרה הארכת תוכנית האופציות מ-1999 שתוקפה פג

אסיפת בעלי המניות של לומניס בהחלט בעד המנכ"ל החדש של החברה, אבנר רז. בעלי המניות שהתכנסו אמש לאסיפה השנתית, אישרו ברוב מוחץ של כ-92% את תנאי העסקתו הנאים בהחלט של רז, שיחל לכהן כמנכ"ל החברה עוד 3 ימים. כמו כן, הצביעו בעלי המניות בעד שאר הצעותיה של החברה שנידונו אמש באסיפה.

אם כן, אבנר רז שהגיע ללומניס לאחר שכיהן כמנכ"ל אלישרא, יזכה לשכר שנתי של 530 אלף דולר - כפול מהשכר לו זכה יאשה סיטון שישב בכס המנכ"ל עד סוף 2002. בנוסף, יקבל רז מענק חתימה של 270 אלף דולר ובונוס מינימלי שנתי של 250 אלף דולר נוספים - ללא תלות בביצועי לומניס. כלומר, בסך הכל עתיד רז לקבל יותר ממיליון דולר בשנתו הראשונה בתפקיד.

תנאי ההעסקה של רז קובעים גם כי יקבל 400 אלף אופציות שאותן יוכל לממש בתוך שנה עד ארבע שנים. מחיר המימוש על האופציות הוא 1.2 דולר, הנמוך בכ-31% משער הנעילה של המניה אתמול.

בעלי המניות אישרו אמש את כהונתם של הדירקטורים בחברה עד לאסיפת בעלי המניות הבאה. יעקב פרנקל, המכהן כיו"ר החברה, יכהן לצד אריה גנגר, ששימש עד כה כמנכ"ל זמני של החברה. הדירקטורים הנוספים הם אבנר רז, ד"ר דרל ריגל, סש ספסנר ורוברט מינץ, שנבחרו ברוב של 99.3% מהקולות.

מינץ, מנהל נכסי Carr-Gottstein, חברת נדל"ן הנשלטת בידי גוטשטיין, הוא הנציג מטעמו של ברנרד גוטשטיין, שסייע לאריה גנגר ב-1999 במאבק השליטה שלו מול שמעון אקהויז. גוטשטיין העביר לפני כחודש וחצי, כך נראה, ללומניס בקשה למנות לדירקטוריון נציג מטעמו, כאשר בתחילה לא היה ברור האם הבקשה של גוטשטיין מקובלת על לומניס. גוטשטיין מחזיק ב-6.15% מהחברה או 2.7 מיליון מניות.

גנגר ופרנקל יקבלו 120 אלף דולר לשנה 2 הדירקטורים החיצוניים החדשים של לומניס, שיכהנו עד 2006, הם פרופ' בולסלאו גולדמן (65) המשמש כדירקטור גם בתל השומר ולזלי אייכנר (54), שכיהנה בעבר כסגנית נשיא בנק צ'ייס מנהטן. הם נבחרו ברוב של 99.3% מקולות בעלי המניות.

במסגרת האסיפה, לומניס קיבלה אמש את האישור למינוי פירמת רואי החשבון ברייטמן אלמגור (שותפתה של דלויט טוש בישראל) כרו"ח החברה, בהצבעה כמעט פה אחד (99.4%). בשנה שעברה שילמה לומניס לפירמה 1.1 מיליון דולר עבור שירותי הביקורת שלה, כולל סכומים ששולמו על שירותים מיוחדים בעקבות חקירת ה-SEC נגד לומניס.

רוב מוחץ פחות, של 56.4% מהקולות, נרשם בכל הנוגע לאישור שכר לדירקטורים. החברה מתכוונת להעניק לכל דירקטור, פרט לפרנקל וגנגר האב, סכום במזומן של 2,500 דולר לכל פגישה במהלך 2003. השניים, לעומת השאר, יזכו לשכר יועצים שנתי של 120 אלף דולר לשנה ויקבלו מענק של 10,000 אופציות במחיר מימוש שיהיה מחיר השוק ב-12 במאי.

מיליון אופציות נוספות לגנגר בעלי המניות אישרו לדירקטורים ולמנהלים ביטוח ל-2003 עד לגובה חבות של 100 מיליון דולר ואת מענק האופציות לפי תוכנית 2003. יחד עם זאת, לאור הרוב המוחלט בו התקבלו כמעט כל ההצעות שהעלתה לומניס, בולטת הצעה מספר 8, המבקשת להאריך את תוכנית האופציות של החברה משנת 1999 שהגיעה לקיצה. הצעה זו התקבלה אמנם, אך ברוב של 55% מהקולות בלבד.

נכון לסוף אפריל האחרון, כללה תוכנית זו כ-2.2 מיליון אופציות שלא מומשו עדיין, מתוכן 66 אלף המוחזקות בידי מנהלים בכירים בחברה כקבוצה, כחצי מיליון בידי העובדים ו-1.6 מיליון בידי הדירקטורים הנוכחיים (למעט אבנר רז). אריה גנגר מחזיק בכמיליון אופציות כאלה, ויעקב פרנקל מחזיק בכ-460 אלף. אהרון דברת מחזיק ב-10,000 אופציות מהתוכנית.

לומניס המפתחת מכשירי לייזר ופולסי אור לתחום הרפואי והאסתטי, נסחרת לפי שווי שוק של 65 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully