וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פלייבוי יחנך את הנוער הישראלי

אמיר הלמר

28.5.2003 / 9:45

מפעילת הערוץ הפורנוגרפי מבקשת לחזור לשדר, ומתחייבת להעביר נתח מרווחיה לחינוך; מועצת הכבלים: חוק הפורנוגרפיה הנוכחי בעייתי, והביא לדרישות להוריד אפילו את ערוץ האופנה

ביום חמישי הקרוב צפויה להתכנס המועצה לשידורי כבלים ולוויין בראשותה של עו"ד דורית ענבר בכדי לדון מחדש בבקשת חברת פלי טי.וי להעלות מחדש את ערוץ פלייבוי כערוץ מקודד בכבלים ובלוויין.

אתמול במהלך מושב בנושא "שידורי פורנוגרפיה בערוצי התקשורת", שהתקיים במסגרת כנס לשכת עורכי הדין באילת. פנתה עו"ד עופרה פרידמן, לשעבר יו"ר נעמ"ת, לחבר הפאנל עו"ד רון גזית המייצג את חברת פלי טי.וי, ושאלה האם חברת פלי טי.וי תסכים שבמידה שתאשר המועצה את שידוריה היא תעביר נתח מרווחיה למטרות חינוך בני נוער.

גזית הודיע כי חברת פלי טי.וי תסכים לכך ומכתב התחייבות בנושא צפוי לצאת היום ליו"ר המועצה דורית ענבר לקראת הדיון ביום חמישי במועצה.

בעניין זה ציינה ענבר ששימשה כמנחה בפאנל כי הדיון ביום חמישי ייעשה בשני שלבים, כאשר בשלב הראשון על המועצה לקבוע האם בסמכותה לדון מחדש בבקשת פלי טי.וי לאחר שהחליטה בעבר כי אין לאפשר את שידורי הערוץ לאור תיקון חוק התקשורת לפני כשנה - אשר נקבע בו האיסור להציג בשידור את גוף האדם או אבריו כחפץ לשימוש מיני.

לאחרונה פנתה פלי טי.וי למועצה כדי שזו תדון מחדש בהחלטתה וזאת בעקבות שינוי נסיבות שחל לטענת החברה בכך שבג"ץ החליט לדון בעתירת הערוץ נגד פסילתו בהרכב מורחב של 11 שופטים. במידה והמועצה תכריע כי קיימת לה סמכות לדון מחדש בבקשה יהיה עליה להכריע שוב בשאלה האם הערוץ נוגד את האמור בחוק.

בעניין זה אמרה אתמול ענבר כי החוק מנוסח בצורה גרועה ויוצר קושי רב בפירוש המונח "כחפץ לשימוש מיני". ענבר הוסיפה כי הבעיה העיקרית היא שנושא "ההחפצה" הינו סובייקטיווי בעיני המתבונן וכי למועצה הגיעו עקב הסעיף דרישות להוריד מהמרקע את ערוץ האופנה וערוצים נוספים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully