וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גרוזיני בגאון

אלי כהנא

27.5.2003 / 14:16

קוראי 'הארץ' מצאו היום מודעת יום עצמאות שמח לגרוזיה, בין דפי העיתון. על המודעה חתום קונסול הכבוד של גרוזיה בישראל: הענק הכלכלי, בני גאון. וואלה! חקרה את פשר העניין

היום התפרסמה מודעה מפתיעה ומוזרה במקצת ב'הארץ': "לממשלת גרוזיה ואזרחי המדינה, קבלו ברכותיי החמות לרגל יום העצמאות. איחולי שלום, שגשוג כלכלי וקידמה במישור הלאומי והבינלאומי".
על החתום: "בני גאון, קונסול כבוד של גרוזיה בישראל". בני גאון? ספרדי טהור, לא? יליד ירושלים, לא? אחד מענקי המשק הישראלי, לא? אח של יהורם, מלח הארץ, גאון, לא? מה לו ולגרוזיה? וואלה! לא התעצלה ויצאה לברר את העניין.

-מר גאון, אתה בוודאי מכיר את המודעה שפורסמה היום ב'הארץ'.
-"נו, בוודאי. אני מימנתי אותה".

-לא, רק רציתי להיות בטוח שזה אתה. ואם כך, מה לך ולגרוזיה?
-"לפני איזה זמן הייתי בביקור בגרוזיה וזומנתי לפגישה עם אדוארד שוורדנזה (נשיא הרפובליקה - א.כ.) והוא ביקש ממני, בלשון חיובית והגונה, להיות קונסול כבוד של גרוזיה בישראל. התניתי את זה בכך שמקום מושבי יהיה בירושלים.

בשיחה אתו העליתי על נס את העובדה שלגבי ישראלים רבים שוורדנזה הוא שר החוץ שאיפשר את פתיחת מסך הברזל ותחילת גל העלייה המבורך ממדינות חבר העמים".

-כן, אבל למה דווקא גרוזיה?
-"גרוזיה היא מדינה קטנה, דומה לישראל. ואוהדת מאוד את ישראל. הקהילה הגרוזינית בישראל היא מאוד דומיננטית וראויה לייצוג של כבוד בחברה הישראלית".

-אתה בוודאי מודע לדימוי הסטיגמטי והסטריאוטיפי של יוצאי גרוזיה בישראל.
-"זו בדיוק הסיבה ששוורדנזה פנה אליי. הוא היה מודע למצב והוא ביקש ממני לסייע לו בכך".

-מה בעצם עושה קונסול כבוד?
-קונסול כבוד הוא מן כותרת שאין לה באמת מחוייבות קונסוליארית. אני לא זוכה לכל טובת הנאה כתוצאה מהתפקיד. אף אחד הרי לא יאשים אותי שאני נולדתי בגרוזיה, שכן אני ירושלמי במקור. התפקיד שלי הוא לארח כל נציג רשמי או אישיות שמגיעה מטעם ממשלת גרוזיה בישראל, לעשות לה סיור ותדרוך ולנסות לסייע לה בתקופת שהותה בישראל. הדבר שחשוב לי ביותר הוא ליצור נוכחות לתודעת קהילה מרכזית מאוד בישראל שאני נציג כבוד שלה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully