וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

העליון יקבע האם דרעי זכאי למשפט חוזר

25.5.2003 / 8:19

ההגנה: הגיע לידינו חומר חדש המצביע על כך שהעדות שנתן עד המדינה שמולביץ' היא עדות שקר; העד הביא להרשעת דרעי בשוחד ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות

נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק, יפרסם הבוקר את החלטתו בעניין בקשתו של אריה דרעי לקיים דיון חוזר במשפט הציבורי נגדו. הבקשה הוגשה בנובמבר 2000, בעקבות מידע חדש שהגיע לידי ההגנה על עד המדינה במשפט דרעי, יעקב שמולביץ. הסניגורים טוענים כי המידע מעיד ששמולביץ הונה והוליך שולל לא רק את בית המשפט המחוזי בירושלים, אלא כנראה גם את התביעה הכללית.

בבקשה לדיון חוזר הוצגו תמלילים מחקירת שמולביץ בשווייץ, שבהם הוא מודה בהאשמות המרמה המיוחסות לו; כתב האישום שהוגש נגדו על סמך הודאתו ופסק הדין שניתן בשווייץ, שבו הוא הורשע בעבירות שהואשם בהן ונדון למאסר בפועל, למאסר על תנאי ולגירוש משווייץ לשמונה שנים. ההגנה טענה כי לו ידע בית המשפט המחוזי בירושלים על הרשעתו של שמולביץ בשווייץ, "אין ספק שהוא לא היה מעלה בדעתו ליתן אמון, ולו במלה אחת, המופקת מפיו של עד המדינה".

שמולביץ הביא להרשעת דרעי בשוחד ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, בעיקר על יסוד תיאורו את "אווירת השוחד" ששררה בישיבת "לב בנים". מהראיות החדשות עולה, ששמולביץ היה שותף למרמה כלפי 14 משקיעים, ששוכנעו לחתום על הסכמי השקעה בהיקף של יותר מ-400 מיליון דולר, כנגד הבטחה לתשלום רווח של 2% לשבוע במשך 40 שבועות, תמורת ביטחונות בנקאיים מזויפים של הבנק אמריקאי "סיטיבנק".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully