וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקונגרס אישר קיצוץ מסים בהיקף של 330 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות

23.5.2003 / 15:22

הסכם זה, הנחשב לניצחון פוליטי של הנשיא ג'ורג' בוש, צפוי לספק לכלכלה האמריקאית המדשדשת חבילת תמריצים שיסייעו לה להיחלץ מהמיתון

הקונגרס האמריקאי אישר את תוכנית בוש לקיצוץ במסים, לאחר שהסנאט ובית הנבחרים הגיעו להסכמה בנושא. במסגרת זו אישר הקונגרס לקצץ 330 מיליארד דולר במסים, וכן הקצה 20 מיליארד דולר שיועברו כסיוע למדינות במצוקה. הסכם זה, הנחשב לניצחון פוליטי של הנשיא ג'ורג' בוש, צפוי לספק לכלכלה האמריקאית המדשדשת חבילת תמריצים שיסייעו לה להיחלץ מהמיתון.

הסכם זה עבר ברוב של 231 מול 200, כשחלוקת הקולות נעה בעיקר על פי מפתח מפלגתי. ההסכם, שגובש בידי סגן הנשיא דיק צ'ייני, קורא להורדת מסים של 330 מיליארד דולר לאורך תקופה של 10 שנים. ראוי לציין כי הסכום שאושר נמוך בהרבה מהתוכנית המקורית של הנשיא להורדת מס של 726 מיליארד דולר ואף פחות מהתוכנית שאושרה בסנאט בשבוע שעבר להורדת מס בסך 350 מיליארד דולר.

אולם ההסכם מאפשר לממשל להתהדר בהסכמה העקרונית שהשיג להורדת מס, באמצעות קיצוץ מס על דיווידנד, ואף לביטולו - גם אם לזמן קצר - לכמה ממשלמי המסים. בהתאם להסכם, יופחת המס על רווחי הון ודיווידנדים ל-15% עבור רוב משלמי המסים למשך חמש שנים עד 2008. הרפובליקאים אמרו כי הם מקווים שיוכלו להאריך את תוקף הורדת המס, עוד לפני שיפוג תוקפה.

חבילת הקיצוץ במס כוללת הורדת מסים ב-2003 גם לבעלי הכנסה בינונית וגבוהה, שלא היו אמורים להיכנס לתוקף לפני 2006. בשנתיים הקרובות, יקבלו זוגות צעירים הנחות במס ואילו זיכוי המס בגין ילדים יעלה ל-1,000 דולר לילד, לעומת 600 דולר כעת, פרט למשפחות העשירות. חלק מהתוכנית ייכנס לתוקף כבר בעוד שישה שבועות, אז ירגישו עובדים בירידה במס שהם משלמים והמחאות בשווי 400 דולר לכל ילד יישלחו ל-25 מיליון משפחות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully