וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג צנח ל-4.454 שקלים - ירידה של כ-2.15%

אלי דניאל

23.5.2003 / 12:39

היורו איבד 1.45% ל-5.255 שקלים; כלכלני הבנקים: אי הוודאות הבטחונית והמדינית והספקות לגבי הצלחת התוכנית הכלכלית עשויים להביא להיחלשות השקלמסחר תזזיתי התנהל היום בשוק המט"ח, כאשר המגמה הכללית של ייסוף בשערו של השקל, נמשכה. הדולר החל את המסחר בירידה אל מתחת לרמת 4.5 השקלים שם הוא שהה במהלך כל שעות המסחר תוך שהוא נע ברוב הזמן סביב רמת 4.475 השקלים. לקראת קביעת השער היציג נחלש הדולר עוד יותר ושערו היציג נקבע בירידה של כ-2.15% לרמה של 4.454 שקלים. מאז התאושש במעט הדולר והוא נסחר כעת ברמה של 4.468 שקלים.

שערו היציג של היורו נקבע ברמה של 5.255 שקלים - ירידה של 1.45% לעומת השער היציג הקודם, וזאת לאחר שבמהלך המסחר הספיק המטבע האירופי לרדת בלמעלה מ-2% ל-5.224 שקלים. היקפי המסחר בשוק גדולים יחסית בהשוואה לימי שישי קודמים. בבית ההשקעות אקסלנס ציינו הבוקר כי לדולר רמת תמיכה ב-4.48 שקלים, ושבירתה של רמה זו כלפי מטה עשויה להביאו עד ל-4.44 שקלים. מנגד, לדולר קיימת רמת התנגדות ב-4.52 שקלים.

כלכלני הבנקים ציינו הבוקר בסקירתם השבועית כי לאחר שהדולר החל את השבוע ברמה של 4.489 שקלים, הצליח המטבע האמריקאי להתחזק בשיעור חד עד לרמה של 4.577 שקלים (ביום רביעי) כתוצאה מגל ביקושים מצד הבנקים הזרים והיבואנים.

הכלכלנים הוסיפו כי השקל נהנה מפער הריביות הרחב הקיים בין הריבית השקלית והריבית הדולרית, פער העומד כיום על שיעור של 7.15% ומהווה את הגורם העיקרי התומך בשקל. ולא רק זאת - המדדים הקרובים אשר צפויים להיות שליליים גוזרים פער ריביות ריאלי גבוה אף יותר. בה בעת, כלכלני הבנקים העריכו כי בשבוע הקרוב עשוי פער זה להצטמצם במעט, לאור הציפייה שנגיד בנק ישראל יודיע ביום שני על הורדת הריבית במשק בשיעור מתון של 0.3%.

להערכת כלכלני הבנקים, אי הוודאות הבטחונית והמדינית, הספקות הקיימים בנוגע למידת הצלחת התוכנית הכלכלית לעודד את הפעילות הכלכלית בישראל, כמו גם החשש מהשבתת המשק ע"י ההסתדרות, עשויים להביא להיחלשות השקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully