וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תינוקות של עובדות זרות הוחזקו כבני ערובה בוולפסון

23.5.2003 / 0:02

ערוץ 2 חשף כי הנהלת בית החולים סירבה לשחררם עד אשר יוסדר התשלום בעבור האשפוז והלידה; בית החולים: פעלנו בתיאום עם משרד הבריאות; רופאים לזכויות אדם: זו בושה ומעשה עוועים

בית החולים וולפסון סירב לשחרר שני תינוקות שנולדו לעובדות זרות עד שיוסדר התשלום לבתי החולים בעבור הלידה והאשפוז. אחת האימהות עזבה את בית החולים לאחר שביקשה להעביר את הילד לאימוץ. בתוך יום נמצאה משפחה שביקשה לאמץ את התינוק, אלא שאז בית החולים סירב לשחרורו.

בערוץ 2 דווח כי במשך ארבעה ימים ניהלו פקידי השירות למען הילד מגעים עם הנהלת בית החולים במטרה למצוא הסדר שיאפשר את העברת התינוק למשפחה המאמצת, אלא שההנהלה התמידה בסירובה לשחרר את התינוק עד לקבלת ערבות לתשלום ממשרד האוצר. שלשום התערבו פקידי האוצר ובית החולים איפשר את שחרור התינוק.

לפני מספר חודשים הוחזק תינוק של עובדת זרה אחרת בבית החולים במשך חודש שלם. גם במקרה זה התעקשה הנהלת בית החולים לקבל התחייבות כספית בתמורה לשחרור התינוק והעברתו למשפחה מאמצת.
מנהל בית החולים וולפסון סירב להגיב למקרה ורק אמר שפעל בתיאום עם משרד הבריאות. ממשרד הבריאות נטען כי הסוגיה כלל לא הובאה לידיעתו. "הצעד שנקט בית החולים אינו מקובל גם אם החובות שמותירים העובדים הזרים מכבידים עליו".

בשיחה עם וואלה! חדשות, אומר יו"ר הנהלת רופאים למען זכויות אדם, ד"ר אילן גל, רופא נשים במקצועו: "זהו מעשי עוועים. ישנו חוק שמחייב אשפוז במצבי חירום, ולידה נחשבת כזו. עובדים זרים לא יכולים לשלם את סכומי העתק של האשפוז בבתי חולים שכן הם לא מבוטחים ואין מי שישלם זאת עבורם. זו בושה להשתמש בתינוקות כבני ערובה".

ד"ר גל מאשים את המדינה במקרה וטוען כי היא מחזיקה בבתי החולים כבני ערובה, בכך שהיא לא מאפשרת לעובדים לבטח את עצמם ובכך מותירה אותם חשופים לניצול והשפלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully