וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסכם האוצר וההסתדרות: הפנסיה לא תיפגע

22.5.2003 / 20:54

כל ההפרשות של עובדי המגזר הציבורי ישולמו על פי השכר המלא; 700 עובדי שירות המדינה יפוטרו; מספר דומה יפוטרו ממשרד הביטחון; קיצבאות הזקנה לא יוקפאו, אך יוטל עליהן מס

ההסתדרות ומשרד האוצר הגיעו היום להסכם בנוגע לקיצוץ בשכר ולפרישת עובדים מהמגזר הציבורי. לפי ההסכם, יקוצץ השכר במגזר הציבורי ב-4% בממוצע, החל מיולי הקרוב ולמשך שנתיים - עד יולי 2005. הצדדים הסכימו על פרישה מרצון ופרישה לפנסיה תקציבית מוקדמת של עובדים ותיקים בשירות המדינה.

בהסכם ויתר האוצר על הדרישה לקצץ את השכר רטרואקטיבית מינואר 2003. עם זאת, ההסכם קובע כי השנה לא יקבלו העובדים דמי הבראה ומענק יובל, ואלו יידחו לשנת 2004.

בקול ישראל דווח כי הקיצוץ בשכרם של העובדים יהיה מ- 1.75 אחוזים למשתכרים בין 3,300 ל-4,500 שקלים, עד קיצוץ של 17 אחוזים למשתכרים 35,000 שקלים ויותר. סעיף מיוחד קובע כי שכרם של נשיא המדינה, ראש הממשלה, השרים וחברי הכנסת יקוצץ ב-21 אחוזים.

תוספת היוקר תשולם רק לעובדים בעלי שכר נמוך

החלטה מיוחדת של ועדת המעקב קובעת כי תשולם תוספת יוקר רק לעובדים בעלי שכר נמוך. מועד תשלום דמי ההבראה ומענק היובל נדחה. למרות הקיצוץ במשכורות, כל ההפרשות (פנסיה, קרן השתלמות וכו') ימשיכו להיות משולמות על פי השכר המלא.

בשירות המדינה יפוטרו 700 עובדים וכמספר הזה גם במשרד הביטחון וביחידות הסמך שלו. המדינה תציע לעובדים פרישה מרצון בתנאים מועדפים.

ביטוח בריאות לעקרות בית יהיה בשיעור של 70 שקלים ולא 84. קיצבאות הזקנה לא יוקפאו, אך יוטל עליהן מס. תוקטן ההפחתה במענקי הלידה ובקיצבאות הילדים. תימשך ההפחתה בשכר הלימוד של הסטודנטים, אך שיעורה יהיה קטן מהמובטח. ועדת הכספים אישרה את הרפורמה שהציעה הממשלה בתחום החשמל ובמגזר החקלאי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully