וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גרינספאן: עתידה של הכלכלה האמריקאית עדיין אינו ברור

רונן סרברניק

21.5.2003 / 17:59

נגיד הבנק הפדרלי: "התנאים בשווקים הפיננסיים בשלים להתאוששות"; חזר על אזהרתו מלפני שבועיים כי ירידה משמעותית באינפלציה "לא תתקבל בברכה"

עתידה של הכלכלה האמריקאית עדיין אינו ברור, אך הכיוון הצפוי ביותר שלה כולל התחזקות בצמיחה וירידה באינפלציה, כך אמר היום נגיד הבנק הפדרלי, אלן גרינספאן, בנאומו בפני הקונגרס.

בעודו מציין כי סיום המלחמה בעיראק הוביל לירידה במחירי הנפט ולעלייה באמון הציבור בשווקים, " עדיין אין לנו מספיק מידע...על מנת לקבל הערכה מדויקת לגבי חוזקה האמיתי הנוכחי של הכלכלה", אמר גרינספאן.

גרינספאן חזר רבות על דבריו מלפני 3 שבועות, כאשר נאם לפני וועדת השירותים הפיננסיים של הקונגרס. "קונצנזוס הציפיות לעתיד אשר כולל התאוששות בפעילות הכלכלית, אינו מופרך, למרות שהתזמון ומידת השיפור אינה ברורה", אמר גרינספאן. "התנאים בשווקים הפיננסיים בשלים להתאוששות", הוסיף גרינספאן.

נתוני האבטלה והתפוקה האחרונים היו "מאכזבים", אך אלו מייצגים החלטות כלכליות שככל הנראה נעשו לפני סיום המלחמה. "שבועות רבים נוספים של מידע יאלצו להאסף בטרם נקבע בוודאות את המגמות האמיתיות במגזרים הללו".

גרינספאן שב על אזהרתו מלפני שבועיים כי ירידה משמעותית באינפלציה "לא תתקבל בברכה". הוא לא הוסיף על דרכי התמודדות של הבנק הפדרלי עם דיפלציה, אך גורמים בשווקים טוענים כי הבנק הפדרלי יכול להוריד את שיעורי הריבית מרמתן הנוכחית של 1.25% לאפס. צעדים נוספים בהם עשוי הבנק לנקוט כוללים רכישה של אג"ח ממשלתי או רכישה רחבת היקף של דולרים בחו"ל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully