וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיראק: כינוס המועצה הלאומית יידחה ליולי

רויטרס

21.5.2003 / 11:26

המושל האמריקאי: אנו מנסים לגבש ממשלה שתייצג את כל העם העיראקי, לא נישאר במדינה מעבר למה שנצטרך; מנהיגים מקומיים דורשים העברה מהירה של הכוח במדינה לידי הממשלה הזמנית


המושל האמריקאי בעיראק, פול ברמר, אמר היום כי המועצה הלאומית העיראקית תתכנס ככל הנראה בחודש יולי, לבחירת רשות שלטונית פנימית. המועד המקורי לכינוס המועצה היה חודש יוני. העיכוב במועד הכינוס הוא על רקע חילוקי דעות בין ברמר למנהיגים פוליטים עיראקים, שדרשו העברה מהירה של הכוח במדינה לידי ממשלה עיראקית.

"אנו ממשיכים בדיאלוג האקטיבי שלנו עם מנהיגי עיראק, ונפגשים עמם מדי יום", אמר היום ברמר לכתבים במהלך ביקור בכלא משופץ בבגדד. הוא העריך כי המועצה תתכנס באמצע יולי, אך סירב לנקוב בתאריך מדויק. "אני לא מתכוון להגביל את עצמי לדד-ליין תקשורתי", אמר. בסוף אפריל התקיימה בבגדד ועידה של אישים עיראקים בעלי השפעה, שסיכמו כי בסוף חודש מאי תתכנס מועצה, שתמנה את השלטון הזמני בעיראק.

ברמר ציין כי מנהיגי המפלגות העיראקיות, המקיימות דיאלוג עם האמריקאים, אינן מייצגות את כל החברה העיראקית. "אנו מתכוונים להרחיב את השותפים שנדבר עמם", אמר. "אנו רוצים ממשלה שתייצג את כל העם העיראקי. אנו פועלים מהר ככל האפשר".

לדבריו, כוחות הקואליציה יישארו בעיראק כל עוד יהיה בהם צורך. "אין לנו שאיפה אסטרטגית להישאר בעיראק מעבר למה שנצטרך", אמר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully