וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נור תעביר את קו הייצור מארה"ב למפעל בראש העין

שירלי יום-טוב

20.5.2003 / 20:13

סמנכ"ל הכספים: אחד הנושאים האסטרטגיים הוא הורדת עלות המכר; תרכוש את 50% המניות הנותרות בנור פרו אנג'ינירינג ותגיע לבעלות על המפעל בראש העין; תפטר 40 עובדים בארה"ב

חברת נור, המתמחה במדפסות בפורמט רחב, ממשיכה בצעדי התייעלות כדי לחסוך בעלויות - על רקע ההכנסות שהלכו והתכווצו ברבעונים האחרונים. היום הודיעה החברה על מהלך לפיו היא תרכוש את יתרת המניות של חברת נור פרו אנג'ינירינג (50%), שאינן בבעלותה, כך שזו האחרונה תהפוך לחברה בת בבעלות מלאה של נור. המהלך אמור להוריד את עלויות הייצור של החברה בטווח הארוך על ידי איחוד הייצור של מדפסות החברה בישראל.

נור מחזיקה כעת ב-50% ממניות נור פרו אנג'ינירינג, ויתרת המניות מוחזקת בידי חברה ישראלית פרטית בשם עוגן דיאלוג'יקס. נור תרכוש את יתרת המניות תמורת 850 אלף דולר, בתהליך שייפרס על פני שנה - כלומר, היא תשלם 212.5 אלף דולר בכל רבעון במהלך 4 הרבעונים הבאים - ובסוף מארס 2004 תחזיק בבעלות מלאה על החברה.

הלל קרמר, סמנכ"ל הכספים של נור, מסביר כי אחד הנושאים האסטרטגיים שנור רוצה לטפל בהם כעת הוא הורדת עלות המכר של החברה - על ידי ייצור יעיל במפעליה. כיום מייצרת נור את קו מדפסות הפרסקו שלה במפעל בראש העין, ש-50% ממנו נמצא בבעלות נור. קו מדפסות נוסף של נור - הסלסה, מיוצר בסן אנטוניו ארה"ב, כתוצאה מרכישת חברת סלסה דיגיטל על ידי נור ביולי 2000.

נור שואפת לסגור את קו הייצור בארה"ב, ולרכז את כל הייצור במפעל בראש העין שיהיה בבעלותה המלאה בסיום תהליך רכישת יתרת המניות של נור פרו אנג'ינירינג. קרמר מציין כי כתוצאה מתהליך הירידה במכירות החברה, נותר מצב בו הייצור במפעל בראש העין אינו יעיל - אך החברה לא יכלה לנייד עובדים בין המפעלים בשל המיקום הגיאוגרפי.

אם כך, ההתייעלות תגיע ממספר כיוונים. אחד מהם הוא על רקע סגירת קו הייצור בארה"ב, שתביא בסופו של דבר להורדת עלויות - בין היתר בשל העובדה ש-40 עובדי הייצור המועסקים בו יפוטרו. קרמר מציין, שהחיסכון הכולל כתוצאה ממהלך זה יעלה בסופו של דבר על העלות.

נור טרם פירסמה את תוצאות הרבעון הראשון, אך תוצאות הרבעון הרביעי הצביעו על הכנסות בגובה 19.5 מיליון דולר לעומת 28.6 מיליון דולר ברבעון מקביל - ירידה של 32%. ההפסד הנקי עמד על 17.1 מיליון דולר, לעומת 800 אלף דולר בתקופה המקבילה. קופת החברה הכילה בסיום 2002 כ-11.6 מיליון דולר.

נור הודיעה היום בנוסף על שינוי ארגוני במטה באירופה ובארה"ב. נחום קורמן, שכיהן עד כה כאחראי על אזור אירופה, יכהן מעתה כנשיא נור אמריקה; מרקו באיו, המצטרף לנור, ימלא את מקומו של קורמן באירופה. באיו כיהן בעבר במשרות ניהוליות בסאיטקס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully