וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד בנק משכן ובנק ישראל בסך 55 מיליון שקל

אסף ברגרפרוינד

20.5.2003 / 18:03

התובע הוא לקוח של בנק משכן שלקח הלוואה הצמודה לדולר ולטענתו - לאחר ששער הדולר ירד אל מתחת לרמתו במועד לקיחת ההלוואה, המשיך הבנק לחייבו לפי שער הדולר הגבוה

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה היום בקשה לאישור תביעה ייצוגית בסך 55 מיליון שקל נגד בנק משכן ובנק ישראל. התביעה הוגשה על ידי לקוח של הבנק שלקח הלוואה בסך 100 אלף דולר הצמודה לדולר ולטענתו - לאחר ששער הדולר ירד מתחת לרמתו במועד לקיחת ההלוואה, המשיך הבנק לחייב אותו לפי שער הדולר הגבוה. לטענת אבי רוזנבוים - המיוצג על ידי משרד עורכי הדין נשיץ ברנדס, נאמר לו על ידי הבנק כי למרות שמדובר בהלוואה הצמודה לדולר - הרי שכאשר שער הדולר יורד אל מתחת לשער הדולר ביום נטילת ההלוואה, ההצמדה אינה מופעלת והתשלום מתבצע לפי שער הדולר הגבוה.

רוזנבוים טוען בתביעה שב-20 ביוני 2002 קיבל מבנק משכן הלוואה בסך 100 אלף דולר לצורך רכישת דירה עבורו. לדבריו, הוסבר לו כי סכום ההלוואה יהיה נקוב בשקלים - כאשר באותה עת עמד שער הדולר על רמה של 4.983 שקלים. בתביעה נטען כי החל מיוני 2002 ירד שער הדולר אל מתחת לרמה של שער ההלוואה.

לדברי מגיש התביעה, הוא סבר כי מדובר בחדשות טובות עבורו שכן תשלומי ההלוואה הצמודים לדולר אמורים לרדת. אולם, לטענתו, הוא גילה במפתיע כי התשלומים החודשיים שהוא נדרש לשלם בגין ההלוואה אינם יורדים - ונשארים באותה רמה של הדולר ביום מתן ההלוואה. בתביעה נטען כי בעקבות פנייה של מגיש התביעה לבנק נאמר לו כי עליו להמתין מספר חודשים, ולאחר שפנה לבנק הוסבר לו כי אין מדובר בטעות - אלא שהמצב הוא שהתשלום אינו יורד אל מתחת לרצפה של שער הדולר ביום מתן ההלוואה, כך שבפועל מדובר - לטענת מגיש התביעה, בהלוואה שאינה מוצמדת לשער הדולר אלא מוצמדת לשער הדולר רק כשהוא עולה.

לטענת רוזנבוים, הבנק גבה ממנו עד כה סכום של 1173 שקל בניגוד לחוזה ההלוואה - והוא מבקש מבית המשפט שיורה לבנק להחזיר לו את הסכום, ויאשר את התביעה כייצוגית. טרם הוגשו תגובות הבנקים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully