וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מועצת העיתונות נגד מינוי רובינשטיין לעליון

19.5.2003 / 15:08

בהודעה שפרסמה נטען שעמדתו של רובינשטיין בעבר פגעה בחופש העיתונות; משרד המשפטים דחה הטענות: ישנם גורמים בתקשורת המתקשים להשלים עם תוצאות חקירת ההדלפה בפרשת סיריל קרן

נשיאות מועצת העיתונות פירסמה היום הודעה המביעה דאגה מן ההצעה למנות את היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, לשופט בבית המשפט העליון. ההודעה באה בשל עמדתו והחלטותיו בתחום חופש הביטוי וחופש העיתונות. הנשיאות החליטה לבקש מהוועדה לבחירת שופטים לאפשר לה להופיע לפניה, ולהסביר את עמדתה.

החלטת מועצת העיתונות התקבלה בתום דיון שהתקיים אתמול. במהלך הדיון פורטו כמה מקרים שבהם, לטענת המועצה, נפגע חופש העיתונות בגלל עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה או התנהגותו. בין היתר, הוזכרה "האצבע הקלה על ההדק בחקירת עיתונאים והאשמתם, והפגיעה בחיסיון העיתונאי בפרשת העיתונאי ברוך קרא", כהגדרת מועצת העיתונות.

דובר משרד המשפטים דחה היום בתוקף את טענות מועצת העיתונות נגד היועץ המשפטי לממשלה. בהודעת הדובר נאמר: "היועץ המשפטי לממשלה אינו זקוק לציונים בנוגע לשמירה על חופש הביטוי וחופש העיתונות... לצערנו, ישנם גורמים בתקשורת שמתקשים להשלים עם תוצאות חקירת הדלפת מסמך חיקור הדין בפרשת סיריל קרן ועם זכותה של התביעה הכללית להתנהל באופן הגון ונטול פניות".

דובר משרד המשפטים ציין כי מועצת העיתונות לא ביקשה את תגובתו של רובינשטיין קודם שפרסמה את הודעתה, "כפי שכל גוף מכובד המבקש לבקר אדם צריך לעשות". הדובר הדגיש כי לא ברור מהן "חקירות עיתונאים והאשמתם" שאליהן מתייחסת ההודעה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully