וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נועם פדרמן לבג"ץ: לעצור את אבו מאזן בחשד להכחשת השואה

16.5.2003 / 12:05

דורש לעצרו מחר בירושלים; בפרסומים שונים נטען כי רה"מ הפלסטיני אמר בעבר: ייתכן שבשואה מתו פחות ממיליון יהודים - הציונים שיתפו פעולה עם הנאצים לרצוח יהודים כדי לזכות באהדה

פעיל הימין נועם פדרמן, עתר הבוקר לבג"ץ בדרישה לעצור את ראש הממשלה הפלסטיני, אבו מאזן, מחר עם הגעתו לירושלים ולחקור אותו בחשד להכחשת השואה. כך דווח בגלי צה"ל. חברי כנסת מהימין הגישו אתמול תלונה למשטרה בתביעה לעצור את ראש הממשלה הפלסטיני, עם כניסתו לישראל, באותה עילה.

מערכת "הארץ" מוסיפה:

קשה לחשוף את המקור הכתוב לעמדתו של אבו מאזן בעניין השואה. באתרי אינטרנט המשקפים דעות ימניות היא מוזכרת כעבודת הדוקטורט של אבו מאזן באוניברסיטה בה למד במוסקבה בתחילת שנות השמונים. העבודה, תחת הכותרת: "הצד האחר: היחסים הסודיים בין הנאציזם והתנועה הציונית", פורסמה ב-1984 כספר. מציטוטים באתר עולה, כי לדברי אבו מאזן: "מלחמת העולם השנייה הביאה למותם של ארבעים מיליון איש מחלקים שונים בעולם. מתו עשרה מיליון גרמנים, העם הסובייטי איבד עשרים מיליון ויוגוסלביה, פולין וארצות אחרות איבדו בני אדם במספרים עצומים.

"לקראת סוף המלחמה נפוצו שמועות ששישה מיליון מיהדות העולם היו בין הקורבנות במלחמת ההשמדה שכוונה תחילה כנגד היהודים ואחר כך השמידה עמים אירופאיים אחרים. עובדה היא שאף אחד לא יכול לאשר או להכחיש מספר זה. במלים אחרות, מספר הקורבנות היהודים בשואה עשוי להיות שישה מיליון אבל יתכן גם שהמספר קטן בהרבה, יתכן שאף פחות ממיליון.

"הוויכוח על מספר היהודים אינו מפחית בשום אופן משפלותו של הפשע שבוצע בעם היהודי. הריגת יצור אנושי, כל יצור אנושי היא פשע שאסור לעולם התרבותי לקבלו והאנושות איננה יכולה למחול לו".

אתר האינטרנט הימני "יזרעאל ריפורט" מצטט, לדבריו, מתוך ספרו של אבו מאזן: "התנועה הציונית ניהלה מערכה נרחבת של הסתה כנגד היהודים שחיו תחת שלטון הנאצים כדי להרחיב את ממדי ההשמדה. הציונים שיתפו פעולה עם הנאצים לרצוח יהודים בכוונה לזכות באהדה להקמת מדינת ישראל". את החוקרים עליהם מסתמך אבו מאזן מכנה האתר "מכחישי שואה".

אתר אינטרנט אחר, "אי.די.אל" מצטט את תשובתו של אבו מאזן להאשמות בדבר הכחשת השואה בראיון ל"מעריב": "היום", הוא אומר על פי הציטוט, "לא הייתי מביע עמדות כאלו... היום יש שלום וכל מה שאכתוב מעכשיו אמור לסייע ולקדם את תהליך השלום".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully