וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מרקורי ביטלה את תוכנית האופציות החדשה ל-2003 בשל התנגדות בעלי המניות

סוכנויות הידיעות

15.5.2003 / 22:56

ה-Dow Jones Business News ציין כי תוכנית האופציות החדשה של מרקורי היתה אמורה לכלול הקצאה של כ-10 מיליון מניות למשך 3 שנים למנהלים ועובדים בחברה

ה-Dow Jones Business News ציין היום כי מרקורי לא תחל ביישום תוכנית אופציות חדשה שהיתה אמורה לחול על עובדיה, מנהליה והדירקטורים שלה. זאת, לאחר שרוב בעלי המניות הצביעו היום באסיפה נגד התוכנית החדשה.

אמנון לנדן, מנכ"ל ויו"ר החברה, ציין כי "לא קיבלנו מספיק תמיכה עבור המהלך, ואנו לא מתכוונים לבצע מהלכים שהם בניגוד לרצונם של בעלי המניות".

ה-Dow Jones מציין כי מרקורי היא לא החברה היחידה שנתקלת בהתנגדות בעלי המניות שלה לתוכניות אופציות חדשות, המדללות בסופו של דבר את החזקתן של בעלי המניות הקיימים. כך, למשל, גם חברת התוכנה וריטאס (שרכשה לאחרונה את חברת פריסייס הישראלית), נתקלה בהתנגדות של כשליש מבעלי מניותיה ליישום תוכנית אופציות חדשה עבור המנהלים והעובדים.

תוכנית האופציות החדשה של מרקורי ל-2003 היתה אמורה לכלול הקצאה של כ-10 מיליון מניות למשך 3 שנים, למנהלים ועובדים בחברה. כמו כן, כללה התוכנית הגדלת מספר האופציות הניתנות לדירקטורים בחברה מ-10 אלף ל-20 אלף בשנה.

התנגדותם של בעלי המניות במרקורי מותירה את החברה במצב בעייתי, אותו לא הכחיש אמנון לנדן. הוא ציין כי הסרתה של התוכנית לא תגרום אמנם בעיות מיידיות, אך היא תוכל לפגוע ביכולתה העתידית של החברה לתגמל את עובדיה הקיימים או לשכור עובדים חדשים.

מרקורי ידועה כחברה שהעניקה בנדיבות אופציות לבכיריה במהלך השנים. בשנה שעברה היא העניקה 4.9 מיליון אופציות לכ-81% מ-1,800 עובדיה. בינואר השנה ניתנו 3.7 מיליון אופציות כאשר חמשת הבכירים בחברה קיבלו כ-1.2 מיליון אופציות מתוכן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully