וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מועמד ספקטקולרי לראשות עיריית עכו: זוהיר בהלול

15.5.2003 / 10:22

שדרן הספורט האגדי הודיע על כוונתו להיות "האיש שיציל את עכו מהשיממון"; אוהדי הספורט מתאבלים אבל זוהיר מרגיע: אחרי שהפרחנו לאוויר את הרעיון הנשגב הזה עדיין מוקדם להתחייב

והנה הוא עולה למגרש הפוליטי בצעד קל, עיניו בורקות והוא חדור אמונה, גבירותי ורבותי, מהפך: שדרן הספורט זוהיר בהלול הודיע היום כי החליט עקרונית לרוץ לראשות עיריית עכו כנציג תושבי העיר הערבים. בשיחה שקיים הבוקר בהלול עם אילנה דיין בגלי צה"ל, נימק השדרן המיתולוגי את החלטתו במצב הקשה בעיר. "כבר אי אפשר. הרגליים נוגעות בקרקעית ולכן מן הדין שכל אחד ינסה וייקח איזשהו תפקיד", הסביר בשפתו הייחודית.

דיין, מיהרה להרים את הכפפה ושאלה את בהלול האם "שדרן ספורט, מוכשר רהוט ומיומן ככל שיהיה מסוגל גם להרים עיר מהמצב הקשה בו עכו נמצאת?". זוהיר שמר על צניעות והשיב: "אין שום ביטחון... ההצהרות ניתנות לפוליטיקאים ואני עדיין לא, ולכן קשה לי לקחת על עצמי את האחריות הכל כך נועזת ולומר שאני האיש שיציל את עכו מהשיממון".

מאז קום המדינה לא כיהן בעיר הערבית-יהודית ראש עיר ערבי. גם המצב הביטחוני בישראל, בפרט על רקע מעצרם של ראשי התנועה האיסלאמית, אינו תורם לסיכוייו של בהלול. לשאלה האם תנאי הפתיחה הקשים אינם מרתיעים אותו ענה בהלול: "אני לא יודע אם יש סיכוי, אבל אני חושב שזו זכותו של כל זרם פוליטי, או אפילו עצמאי, לבדוק האם הוא יכול להיות האיש שיירתם למאמץ להציל את העיר הזאת".

"אין צורך לערב עניין ארצי בעניין פנימי-מקומי-לוקאלי"

בהלול הוסיף כי "מי שחי בעכו יודע שזו עיר בעלת פוטנציאל אדיר, ויש בה גם מערכת יחסים מאד קורקטית בין ערבים ליהודים". דיין המשיכה והקשתה בשאלה אם אין לבהלול בעיה לרוץ בשמה של התנועה האיסלאמית, החשודה במימון פעילות טרור. "אני חושב שאנחנו רותמים את העגלה לפני הסוס", הדגיש בהלול, "עדיין לא ברור מה קורה ואין צורך לערב עניין ארצי בעניין פנימי-מקומי-לוקאלי".

בהתייחסו לשאלת השאלות: מה יהיה על מאזיני הספורט האדוקים, שהתמכרו לדרמה שהוא מייצר, אמר זוהיר: "גם פוליטיקה זו דרמה. זו עדיין בגדר החלטה עקרונית בלבד ואינני יודע אם זו תצא אל הפועל, אל אוויר העולם, אבל עדיין, אני משתעשע בתסריטים האלה".

למרות הפצרותיה של דיין סירב בהלול למסור את סיסמתו העתידית, והבהיר כי אין וודאות שהחלטתו תצא לפועל. "אינני יודע בדיוק כיצד יינשבו הרוחות", סייג, "יכול להיות מצב שאחרי שהפרחנו לאוויר את הרעיון הנשגב הזה, של ויתור המפלגות הערביות על דיבידנדים מאוד לגיטימיים למען איחוד ולמען הנחתת מישהו א-פוליטי שייצג את העיר, ואת צרותיה, ואולי גם את תקוותיה, אחרי האופוריה של הרעיון, צריך פשוט להסתייג ולומר שעדיין מוקדם לקבוע".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully