וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוב מו"מ לילי בניסיון להפסיק השביתה

14.5.2003 / 0:02

פרץ ונתניהו נפגשו אמש, והמו"מ צפוי להמשך במהלך הלילה; ההסתדרות ממשיכה להתנגד לשינויים שמציע האוצר במערכת הפנסיה בישראל; אם תימשך השביתה - הלימודים יחלו בתשע

יו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, ושר האוצר, בנימין נתניהו, נועדו אמש במשרד האוצר בירושלים. השניים נפגשו בניסיון להפסיק את השביתה במשק. בגלי צה"ל דווח כי הצוותים חזרו להתייעצויות פנימיות. במהלך הלילה צפויים צוותי המו"מ בראשות פרץ ונתניהו להמשיך בדיונים.

ההסתדרות ממשיכה להתנגד למרבית השינויים שמבקש משרד האוצר לבצע במערכת הפנסיה בישראל. כמו כן ישנם עדיין פערים בין עמדות הצדדים בנוגע לפיטורי העובדים במגזר הציבורי וקיצוצי השכר.

במידה ותימשך השביתה במשק יחלו הלימודים במערכת החינוך באיחור של שעה. גם במכללות להוראה ובגני הילדים יחלו ללמוד ב-09:00. בגנים בהם לא יחליפו ההורים את הסייעות השובתות לא יתקיימו הלימודים כלל. בתי הספר של החינוך המיוחד יפעלו כרגיל.

"ספק אם צווי ריתוק יועילו"

מערכת "הארץ" מוסיפה:

השביתה כוללת את מרבית המגזר הציבורי: משרדי הממשלה, השלטון המקומי, החברות הממשליות והתאגידים הציבוריים, ללא הגבלת זמן. הרכבות מושבתות, והאשפה לא נאספת. עם זאת, האוטובוסים פועלים כרגיל. במגזר הפרטי לא מתקיימת שביתה. הבורסה לניירות ערך פעלה היום, אך אם תימשך השביתה ביום רביעי, היא תצטרף לשביתה. מטה המאבק של ההסתדרות החליט היום כי עד להודעה חדשה לא יצורפו עובדי הבנקים לשביתה.

השיבושים בתעבורה האווירית לישראל וממנה נמשכו אתמול בנתב"ג, בגלל עיצומי העובדים ברשות שדות התעופה (רש"ת). עם זאת, שדה התעופה פועל במתכונת של עיצומי עובדים, קרי ישנם עיכובים בהמראות מטוסים ובפריקת המזוודות מהמטוסים הנוחתים.

מנכ"ל משרד האוצר, אוהד מראני, אמר אתמול בבוקר כי לא ישולם שכר לעובדים שובתים ולעובדים שנוקטים עיצומים. לדבריו, תוציא הממשלה צווי ריתוק במידת האפשר, אבל אם תהיה השביתה רחבה ספק אם צווי הריתוק יועילו.

בהכנת הכתבה השתתפו: מוטי בסוק, חיים ביאור וזוהר בלומנקרץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully