וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לבנון: אלפי פלסטינים יאבדו את אזרחותם

11.5.2003 / 22:12

שר הפנים ישלול אזרחות ממי שזייף מסמכים; ועדת החוקה של לבנון: לבטל אזרחותם של עשרות אלפים נוספים; הנשיא לחוד מתנגד לאזרוח 380 אלף הפלסטינים במדינה ודורש החזרתם לישראל


אלפי פליטים פלסטינים בלבנון יאבדו את אזרחותם לאחר ששר הפנים הלבנוני, אליאס מור, הודיע אתמול כי האזרחות תישלל מפליטים שהשיגו אותה במרמה. "נבטל אזרחות לכל הפלסטינים שלא ראויים לה והשיגו אותה במרמה, תוך זיוף מסמכים והגשת אלפי בקשות במטרה להשיגה", אמר לעיתונאים.

פורטל החדשות הלבנוני יאללה! מדווח, כי ביום חמישי דרשה הוועדה החוקתית של לבנון משר הפנים לבטל את אזרחותם של עשרות אלפי פלסטינים וסורים שהתאזרחו בשנת 1994 בצו מיוחד. תפקידה של המועצה החוקתית, המונה עשרה חברים, הוא לבדוק האם החוקים והתקנות סותרים את החוקה הלבנונית. עשרת חברי המועצה חתמו על המסמך שהוגש להם על ידי הליגה הנוצרית המרונית, המטיל בספק את חוקתיות האיזרוח.

שר הפנים הלבנוני אמר כי העם הלבנוני המתין עשור לפסיקה של הוועדה החוקתית, והוסיף כי הצו מ-1994 קבע תקדים מסוכן של איזרוח פלסטינים בלבנון. מי שיזם את ביטול האזרוח הם הנוצרים המרונים במדינה, המהווים כשליש מהאוכלוסייה. המרונים מודאגים משינוי המבנה הדמוגרפי של לבנון, בגלל שרוב המתאזרחים במדינה בעשר השנים האחרונות הם מוסלמים.

בלבנון חיים היום כ-380 אלף פלסטינים שהחוקה הלבנונית לא מאפשרת להם להתאזרח. מור אמר עוד כי הנשיא, אמיל לחוד, מתנגד לאינטגרציה של הפלסטינים בלבנון, ותומך בחזרתם לבתיהם בישראל, אותם נטשו במהלך מלחמת 1948.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully