וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המו"מ בין ההסתדרות לאוצר יימשך לאורך הלילה

11.5.2003 / 0:00

הפגישה בין נתניהו לפרץ תתקיים ככל הנראה רק הבוקר; אם לא תושג התקדמות במו"מ, תיפתח השביתה במשרדי הממשלה; ההסתדרות: יש התקדמות, אך נתניהו מעכב את קבלת ההחלטות

המשא ומתן בין ההסתדרות למשרד האוצר יימשך לאורך הלילה, אולם נראה כי פגישה בין יו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, לשר האוצר, בנימין נתניהו, תתקיים רק בבוקר - כך דווח בקול ישראל. ככל הנראה, אם לא תושג התקדמות במו"מ תיפתח בבוקר השביתה הכללית במשרדי הממשלה.

שירות "הארץ" מוסיף:

נתניהו ופרץ נפגשו שלשום בפעם השלישית בתוך יממה, בניסיון למנוע את השביתה. בפגישה השתתף גם השר במשרד האוצר, מאיר שטרית.

מנכ"ל משרד האוצר, אוהד מראני, אמר אתמול לקול ישראל כי הפגישה הצפויה בין השניים תהיה "מכרעת", ובה יתברר כיוונו הסופי של המו"מ. מראני הביע אופטימיות זהירה, ואמר שחרף המחלוקת הפנימית בהסתדרות בעניין שביתת עובדי המדינה, הוא מעריך שההסתדרות מעוניינת למצות את המו"מ ולסיימו.

מההסתדרות נמסר כי צוותי המו"מ קרובים לסיום עבודתם, ולהבאת העניינים שבמחלוקת להכרעת נתניהו ופרץ. אולם, ראש צוות המו"מ של ההסתדרות, שלמה שני, אמר כי הפערים עדיין גדולים למרות ההתקדמות. שני מסר, כי מסתמנת הבנה, לפיה יקוצצו 3-4 אחוזים משכר עובדי המגזר הציבורי, למרות שהאוצר דרש בתחילה קיצוץ של 6 אחוזים. כן נותרה בעינה המחלוקת בשאלת משך הקיצוץ - ההסתדרות דורשת שהפגיעה בשכר תהיה רק לשנה אחת והאוצר מתכוון לשנתיים-שלוש.

בהסתדרות טוענים כי נתניהו מעכב את ההכרעה בכוונה, משום שהוא זקוק להתייעצויות נוספות. לפני הפגישה שלשום אמר פרץ כי הוא מקווה ששר האוצר אינו מתכנן מהלך נוסף שיוביל לפיצוץ המו"מ. "אני חושב שהצענו הצעת פשרה הוגנת וטובה ויש סיכוי טוב להגיע להסדר", אמר. שלמה שני הביע אופטימיות זהירה באשר לסיכויים להשיג הסכמות. "היתה התקדמות מסוימת אתמול ואני מקווה שזה יהיה הכיוון גם היום. יש התקדמות במה שנוגע לכספים שיתרמו העובדים", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully