וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: שוק המניות עשוי להתייצב סביב רמתו הנוכחית

גולן פרידנפלד

9.5.2003 / 9:51

בבנק מציינים כי גם אם יהיו מימושים בטווח הקרוב, הם יהיו בהיקף נמוך; כלכלני לאומי: עליות השערים באג"ח השקליות צפויות להימשך - אם כי בקצב נמוך יותר

שוק המניות עשוי לקחת "פסק זמן" בתקופה הקרובה ולהתייצב סביב רמתו הנוכחית, עד לקבלת נתונים חיוביים נוספים שיתמכו בגל עליות מחודש; כך סבורים כלכלני בנק הפועלים בסקירתם השבועית. בנוסף, גם במידה שיהיו בתקופה הקרובה מימושים בשוק המניות, הם יהיו, להערכת הכלכלנים, מתונים בלבד. כלכלני הבנק מציינים כי אישורה של התוכנית הכלכלית או פריצת דרך מדינית עם הפלשתינאים עשויים להוות גורם מזרז להמשך מהלך העליות בבורסה בתל אביב.

בבנק לאומי סבורים כי המגמה החיובית בשוק המניות צפויה להימשך בשבועות הקרובים אך עוצמתה תיחלש, כל עוד אופטימיות המשקיעים לא תתממש ותתבטא בשיפור אמיתי בכלכלה הישראלית. למעשה, אומרים בבנק, בעקבות העליות החדות במניות, רמת הסיכון הטמונה בהשקעה במניות עלתה. לפיכך, עד להתבהרות נוספת, ממליצים בבנק לאומי להתמקד במניות חברות יצואניות כגון מניות הכימייה או הביטחון. מרבית פעילות חברות אלו הן בשווקים יציבים תוך חשיפה קטנה למשק הישראלי והן צפויות להמשיך ולצמוח בפעילותן. בלאומי מעריכים כי במידה שימשכו העליות בבורסה, מניות אלו צפויות להמשיך ולהציג תשואות נאות, גם אם לעתים בשיעור נמוך יותר מאחרות, ובמידה והמגמה החיובית בבורסה תתהפך, הן צפויות להשיג תשואות יתר ניכרות.

בשוק איגרות החוב השקליות צופים כלכלני בנק לאומי כי מגמת עליות השערים באיגרות אלו תימשך, אם כי בצורה מתונה יותר מכפי שהתחזקו בתקופה האחרונה. בבנק מציינים כי צמצום הסיכון בטווח הארוך לאור הצפי לירידה באינפלציה והציפייה להורדה נוספת בריבית, מביאים למסקנה כי מבין השחרים עדיפה ביותר ההחזקה בשחרים לטווחים הבינוניים.

בבנק הפועלים מזהירים מפני הסיכון הטמון למשקיעים באיגרות החוב צמודות המדד לטווח ארוך וממליצים על האיגרות הצמודות לטווחים הבינוניים. "המהלך שהצמודים הארוכים כבר עשו, כאשר תשואת אג"ח הארוכות ירדה כבר לכ-5%, יחד עם האפשרות להגדלת הגיוסים בטווחים הארוכים, מגדילים את רמת הסיכון בצמודים הארוכים. ההערכה בבנק היא שרוב הגיוס יהיה בטווחים הארוכים (הן בשקלי והן בצמוד) - שייצור לחץ על מחיריהם כלפי מטה. משום כך סבורים בבנק כי האטרקטיוויות של אג"ח הצמודות, בטווח הבינוני, הנהנות מפוטנציאל לרווחי הון (ירידת הריבית הריאלית) ומסיכון נמוך מזה שמגלמות אג"ח הצמודות הארוכות, גבוהה יותר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully