וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג נחלש ל-4.46 שקלים

גולן פרידנפלד

9.5.2003 / 12:34

הפועלים: פער הריביות והצפי לאישור התוכנית הכלכלית בכנסת יתמכו בהמשך התחזקות השקל; אקסלנס: הדולר ייסחר בשבוע הקרוב בטווח של 4.45-4.52 שקלים


יום המסחר בשוק המט"ח התאפיין מאז פתיחתו בהמשך מגמת הייסוף בשערו של השקל. בתחילתו של יום המסחר נחלש הדולר ב-0.5% אולם כשעתיים לאחר פתיחת המסחר ירד שערו של הדולר ב-0.76% והוא נסחר ברמה של 4.45 שקלים - רמתו הנמוכה ביותר במהלך יום המסחר. לאחר שהגיע לרמה זו התמתנו ירידות השערים במטבע האמריקאי ושערו היציג נקבע ברמה של 4.46 שקלים - ירידה של 0.53% לעומת שערו היציג אתמול.

בשוק המט"ח ציינו אתמול כי התחזקות הדולר אתמול לא נבעה כתוצאה מהיפוך מגמת הייסוף בשקל אלא נבעה כתוצאה ממאבק נקודתי שהתנהל בין הבנקים המקומיים למשקיעים הזרים, שרכשו אופציות מכר ברמה של 4.5 שקלים. לפיכך, רצו המשקיעים הזרים לראות אתמול שער יציג הנמוך מ-4.5 שקלים, ומנגד הבנקים שכתבו את האופציות העדיפו שער יציג שיהיה גבוה מ-4.5 שקלים. המאבק הזה בין הבנקים המקומיים למשקיעים הזרים הוליד אתמול עלייה של 0.5%, אך מיד לאחר קביעת היציג אתמול נחלש הדולר - מגמה הממשיכה גם הבוקר.

כלכלני בנק הפועלים סבורים כי מגמת התחזקות השקל צפויה להימשך גם בשבועות קרובים. הכלכלנים מציינים כי בעקבות הורדת הריבית השקלית והתרת הריבית הדולרית על כנה, עומד פער הריביות בין הריבית השקלית לריבית הדולרית על 7.15%. עובדה זו, כמו גם אישור התוכנית הכלכלית בכנסת והמשך המשא ומתן מול הפלשתינאים, צפויה להמשיך ולתמוך בהתחזקות השקל מול הדולר. מנגד, מציינים בבנק הפועלים כי במידה ששר האוצר ייאלץ לבצע שינויים מהותיים בתוכנית הכלכלית, הרי שמגמת ההתחזקות של השקל עלולה להיפסק.

בבית ההשקעות אקסלנס מציינים כי השביתה המתוכננת בחלקים נרחבים של המשק ביום ראשון, לא משפיעה יתר על המידה על שוק המט"ח מכיוון שברור לכולם כי המשא ומתן בין ההסתדרות לאוצר הולך לקראת הסדר. בבית ההשקעות מעריכים כי טווח ההתניידות של הדולר הוא בין 4.45 שקלים ל-4.52 שקלים וכי הדולר לא צפוי בשבוע הקרוב לחצות רמות אלו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully