וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המאבק על הקרקע הפך לקרב קבבים

8.5.2003 / 11:35

2 משפחות שהגיעו לחגוג עצמאות בגן סאקר נקלעו לויכוח על חלקת דשא; 2 המנגלים הודלקו בהפגנתיות והרוחות התלהטו; זה התחיל במהלומות, עבר למטחי קבבים והסתיים בגירוש משפיל מהגן

כמו בכל יום העצמאות, גם במוקד חגיגות 55 השנה למדינה היהודית אתמול עמד טקס המנגל. המוני בני ישראל השכימו קום עם שחר, כבשו את הפארקים, החופים ואיי התנועה, הדליקו את הפחמים, והעמיסו את המנגל בבשר, לתפארת מדינת ישראל. אלא שריבוי החוגגים יצר מאבקים טריטוריאליים מסוג חדש, שאחד מהם התפתח ל"קרב קבבים" בין שתי משפחות, והסתיים רק לאחר התערבות משטרתית.

התקרית המדוברת אירעה בגן סאקר, אחד ממוקדי הנפנוף בבירת ישראל. שתי המשפחות, שהגיעו לפינה המוצלת האחרונה בגן, טענו כל אחת כי פיסת הדשא שייכת לה. לאחר ויכוח קצר הוצבו שני המנגלים אחד ליד השני בהפגנתיות ובני המשפחות החלו בטקס ה"על האש". אלא שעם הפחמים התלהטו גם הרוחות והויכוח על השליטה בקרקע התחדש. הפעם בטענה המקורית שהעשן מהמנגל היריב פוגם בחדוות האירוע. תוך זמן קצר עברו הנוכחים לחילופי מהלומות ומשם הדרך לקרב הקבבים היתה קצרה.

השוטרים שאבטחו את הגן הבחינו בבני המשפחות רוגמים איש את רעהו בקציצות ונזעקו למקום. בגלי צה"ל דווח כי לאחר שהפרידו בין הניצים, גירשו השוטרים את משליכי הקבבים מתחומי הגן. מי שיצא נשכר היתה משפחה שלישית שצפתה בחילופי האש מהצד, ומיהרה לקבוע במקום את מנגלה ולקיים את מצוות הנפנוף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully