וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נחשפו צילומים נדירים של חוטפי המטוסים בארה"ב

8.5.2003 / 0:02

חברי התא הגרמני של אל קאעדה נראים בחתונה, שנתיים לפני פיגועי ה-11 בספטמבר; אחד מהם מתייחס במילות קוד לפיגוע המתוכנן; הקלטת תועבר למשפחות הקורבנות לצורך הגשת תביעה

בקלטת וידאו שהגיעה שלשום לידי רשת סי.אן.אן נראים חוטפי המטוסים שביצעו את פיגועי ה-11 בספטמבר חוגגים בחתונה בגרמניה, שנתיים לפני הפיגוע. הקלטת מאפשרת הצצה נדירה וקרובה לתא הגרמני של ארגון אל קאעדה, שחבריו ביצעו את פיגועי הטרור הגדולים בתולדות האנושות.

חתן החתונה, שנערכה בהמבורג, היה סעיד בהג'י - המבוקש על ידי השלטונות הגרמנים באשמת מעורבות בפיגועים. באחד הקטעים, מתוך 30 הדקות המצולמות, נראה אחד מאורחי החתונה - רמזי בין-אלשיב - מדבר נגד ישראל, ומתייחס, בעקיפין, לפיגועים העתידיים, תוך שימוש במילות קוד. "אנחנו עדיין בכיתות ערביות, ובסוף השיעור תהיה ארוחה, בעזרת אללה. יהיו כאלה שייכשלו ויהיו כאלה שיעברו את המבחן", אמר.

בין-אלשיב מואשם בתיאום הפעולות שקדמו לפיגועים, ומוגדר על ידי ארה"ב כמנהיג התא הגרמני של ארגון הטרור. בספטמבר 2002 הוא נעצר. שניים מחוטפי המטוסים בארה"ב - מרוואן אל שיח' וזיאד ג'ראח - נראים גם הם בצילומים. אל שיח' נראה כשהוא עוטה זקן עבות ושר יחד עם אורחים אחרים. השלטונות האמריקאיים מאמינים כי הוא התגלח טרם כניסתו לארה"ב - כדי להיטמע ביתר קלות בין ההמון ולא לעורר את חשדם של פקידי ההגירה.

מחבלים נוספים שנראים בקלטת הם מאמון דרקנזנלי, שנמצא בימים אלה תחת חקירת המשטרה הגרמנית, באשמה כי העביר כספים לאל קאעדה. מוחמד עטה - האיש שעמד מאחורי תכנון הפיגועים - לא נראה בצילומי הווידאו, אך נראה בתמונות אחרות שצולמו באותו האירוע.

הסרט נרכש מהשלטונות הגרמניים על ידי חברה משפטית שעובדת עבור קורבנות הפיגועים. הצילומים ישמשו את משפחות הקורבנות בתביעות שהם מתכננות להגיש נגד הטרוריסטים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully